8 cviků, které posílí váš zadeček za pár týdnů

 • Zkuste pár cviků na krásný zadeček.
  24. října 2014 | 06:00

  Chcete mít krásný pevný zadeček, přímo k nakousnutí? Pak pro to musíte něco udělat. V první řadě je nutné ten zadeček vůbec zvednout ze židle. Mimo posilovacích cviků přidejte také kardio cvičení, jako je běhání, nebo rychlá chůze - ty jsou pro tvarování hýždí ideální! Nebojte se ani chůze do schodů, s každým krokem děláte něco dobrého pro své svaly i zdraví.  Budování svalové hmoty není procházka růžovým sadem, ale pokud zkusíte těchto několik osvědčených cviků, budete mít brzy krásný kulatý pevný zadeček, za kterým se otočí nejeden muž! 

 • Kočka

  Klekněte si na všechny čtyři. Zvedněte pravou nohu, aby byla ve stejné rovině s vaším trupem. S nohou pak kmitejte několik centimetrů nad osu vašeho těla a opakujte třicetkrát. To samé poté udělejte s druhou nohou. Opakujte ve třech sériích.
  ....
  Autor: Shutterstock.com
 • Most

  Tímto cvikem nejen, že si zpevníte zadeček, ale posílíte i bederní svaly, takže předejdete pozdější bolesti zad v bedrech. Lehněte si na záda a pokrčte nohy v kolenou, ruce nechte položené vedle těla. Nadzdvyhněte boky a vydržte třicet vteřin. Poté si lehněte, chvíli odpočiňte a opakujte ve třech sadách. 
  ....
  Autor: Shutterstock.com
 • Pomalé výpady

  Stoupněte si na podložku, nohy rozkročte na šířku ramen a zpevněte břišní a zádové svaly. Při nádechu jednou nohou vykročte vpřed tak, aby stehno svíralo s trupem i kolenem pravý úhel. V této pozici 10x kmitejte směrem dolů a s výdechem se zase vraťte do původní polohy. Opakujte 30x po třech sériích a nohy vyměňte.
  Výpady
  Autor: Shutterstock.com
 • Unožení ve stoji


  S
  ....
  Autor: Shutterstock.com
  toupněte si a pro lepší stabilitu i pohodlí se můžete zapřít rukama například o židli. Špičky obou nohou musít směřovat dopředu. Jednu nohu začněte zvedat do unožení tak vysoko, jak jen vám to půjde. Nohu vracejte zpět, ale nepokládejte na zem. Takto opakujte s oběma nohama ve třech sériích po patnácti cvicích. 
 • Výpady vzad

  Ve stoji zakopávejte jednu nohu vzad a druhou u toho provádějte dřep. Koleno však nepokládejte až k zemi, skončete přibližně 10 cm nad zemí. Pak se vraťte zpět do stoje a nohy vyměňte. Takto opakujte ve třech sériích po patnácti. Pozor, váhu mějte vždy na přední noze. Pokud chcete zefektivnit cvičení, vezměte si do rukou činky a upažujte s nimi.
  ....
  Autor: Shutterstock.com
 • Dřepy

  Dřepy pomůžou vytvarovat vaši postavu.
  Autor: Shutterstock.com
  Neexistuje snad lepšího a účinnějšího cvičení na váš zadeček, než jsou dřepy. Pokud chcete zefektivnit pohyb, dejte si do rukou činky a cvičte i s nimi. Mimo zadečku tak posílíte i paže. Cvičení provádějte ve třech sériích po patnácti.
 • Leh na boku

  Lehněte si na bok a podepřete se rukama. Nohy mějte natažené. Obě zvedněte pár centimetrů nad zem a horní nohou poté kmitejte nahoru a dolu. Po jedné sérii se otočte na druhý bok a to samé provádějte s druhou nohou. Opakujte ve třech sériích na každou nohu po patnácti cvicích. 
  ....
  Autor: Shutterstock.com
 • Protažení na závěr

  .....
  Autor: Profimedia.cz
  Před začátkem a na konci každého cvičení si nezapomeňte protáhnout svaly, které jste posilovala. Stujte vzpřímeně a pravou nohu si kolenem přitáhněte oběma rukama k hrudníku. Druhá noha je přitom napnutá a vaše hýžďové svaly se tak protahují. Totéž opakujte s druhou nohou. 

Diskuse ke článku
.
Další články z kategorie
1080p 720p 360p
DesktopMobile