Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 22°C

Princ George slaví 8. narozeniny! Tohle jste o něm možná nevěděli

22. července 2021 | 06:00

Nejstarší syn prince Williama a vévodkyně Kate dnes slaví osmé narozeniny! Co jste o roztomilém princi Georgeovi, v pořadí třetím následníkovi britského trůnu, nejspíš nevěděli? Tohle na něj prozradila sama Kate, která k příležitosti jeho narozenin pořídila samozřejmě i novou fotografii!

Za svůj život prožil už mnoho dobrodružství a celá řada na něj ještě čeká. V sedmi letech ještě nejspíš neví, jak důležitou roli zastává v královské rodině, a už vůbec netuší, že se jednoho dne stane králem. To potvrdil také jeho otec princ William. "Určitě nadejde čas, abych Georgeovi vysvětlil, jaké postavení jednou bude mít ve světě," uvedl v jednom rozhovoru.

Přestože se z něj jednoho dne stane král Británie, narozeninovou oslavu si užije jako jakékoliv jiné dítě. A co na něj prozradila sama Kate? Oproti své mladší sestřičce princezně Charlotte je princ George ve společnosti zdrženlivější. Vévodkyně Kate ale přiznala, že dokáže být také pěkný raubíř, což byl jeden z důvodů, proč ho s sebou Kate a William nevzali v roce 2016 do Indie. "George dokáže být pěkně zlobivý. Běhal by všude kolem," uvedla vévodkyně.

Navštěvuje londýnskou školu Thomas's Battersea. Školné vyjde v přepočtu na sto osmdesát tisíc za trimestr u dětí od čtyř do sedmi let, u starších je to o něco více. Mezi vyučované předměty patří umění, balet, divadlo, francouzština, hudba a tělesná výchova. V budoucnu by se chtěl stát pilotem stejně jako jeho otec. 

V pouhých dvou letech se objevil na britských poštovních známkách. Svou prababičku královnu Alžbětu II. od dvou let oslovuje roztomilou přezdívkou Gan-Gan. Malý princ miluje dinosaury. Jeho ložnici údajně zdobí plakáty s prehistorickou tematikou a sám malý princ se prý rád obléká do kostýmu malého dinosaura.

Podívejte se do fotogalerie na to, jak šel čas s princem Georgem:

 

Autor: Aneta Valešová