Princ George slaví 5. narozeniny! Tohle jste o něm možná nevěděli

22. července 2018 | 06:00

Královská rodina má další důvod k oslavám. Tentokrát se veškerá pozornost soustředí na malého prince George, který slaví páté narozeniny. Co o roztomilém princátku prozradila vévodkyně Kate?

 

Těžko uvěřit, že malý George už letos slaví páté narozeniny. Za svůj život prožil už mnoho dobrodružství a celá řada na něj ještě čeká. V pěti letech si ještě vůbec neuvědomuje, jakou důležitou roli zastává v královské rodině, a už vůbec netuší, že se jednoho dne stane králem. To potvrdil také jeho otec princ William. "Určitě nadejde čas a místo, abych Georgeovi vysvětlil, jaké postavení jednou bude mít ve světě," uvedl v jednom rozhovoru.

Oproti své mladší sestřičce, princezně Charlotte, je princ George ve společnosti zdrženlivější. Vévodkyně Kate ale přiznala, že dokáže být také pěkný raubíř, což byl jeden z důvodů, proč ho s sebou Kate a William nevzali v roce 2016 do Indie. "George dokáže být pěkně zlobivý. Běhal by všude kolem," uvedla vévodkyně.

Minulý rok v září nastoupil do londýnské školy Thomas's Battersea. Školné vyjde v přepočtu na sto osmdesát tisíc za trimestr u dětí od čtyř do sedmi let, u starších je to o něco více. Mezi vyučované předměty patří umění, balet, divadlo, francouzština, hudba a tělesná výchova. V budoucnu by se chtěl stát pilotem stejně jako jeho otec. 

V pouhých dvou letech se objevil na britských poštovních známkách. Svou prababičku, královnu Alžbětu II., od dvou let oslovuje roztomilou přezdívkou Gan-Gan. Malý princ miluje dinosaury. Jeho ložnici údajně zdobí plakáty s prehistorickou tematikou a sám malý princ se prý rád obléká do kostýmu malého dinosaura.

Podívejte se do fotogalerie na to, jak šel čas s princem Georgem:

 

 

Autor: Aneta Valešová
1080p 720p 360p
DesktopMobile