Sobota 24. říjen 2020
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Zataženo, déšť 15°C
Premium

Nejdražší rozvody slavných. O těchto astronomických částkách se vám ani nezdá!

3. října 2020 | 06:00

Světlo reflektorů je pro bohaté a slavné požehnáním, ale v nepříjemných životních situacích, jako je rozvod, naopak kletbou. Pokud manželství selže a dojde na soudní majetkové vyrovnání, strhne se společenské drama a všechny zajímá jediné: kolik daný rozvod stál a kdo odejde ze vztahu bohatší než dříve. Vybraly jsme pro vás ty nejzajímavější.

Jeff a MacKenzie Bezos

Zakladatel, prezident, výkonný ředitel a velkoakcionář společnosti Amazon Jeff Bezos, který je od roku 2017 označován za nejbohatšího muže planety, se minulý rok v lednu – po dohodě se svou ženou MacKenzie – rozvedl. Důvodem byla jeho nevěra s dlouholetou rodinnou přítelkyní Lauren Sanchez.

Manžele Bezosovy spojovalo 25leté manželství. A také čtyři děti a jmění z internetového gigantu. MacKenzie tak nepřišla zkrátka a v rámci majetkového vypořádání obdržela 25% podíl akcií Amazonu, což přibližně odpovídá 38 miliardám dolarů. Tato astronomická částka jí poskytuje nejen 4% podíl ve společnosti, ale také to, že je nyní třetí nejbohatší žena na světě. I po rozvodu je ale Jeff stále tím nejbohatším mužem světa, a to s odhadovaným čistým jměním 118 miliard dolarů.

Jeff a MacKenzie Bezos

Alec a Jocelyn Wildenstein

Jocelyn Wildenstein znají mnozí jako „kočičí ženu“. Původem Švýcarka našla zalíbení ve střílení, lovu a pilotování malého letadla. Při jedné své lovecké výpravě v Keni uhranula (v 80. letech) Aleca Wildensteina. Miliardář, americký byznysmen, obchodník s uměním a chovatel koní se do ní vášnivě zamiloval a netrvalo ani rok a pár se ocitl před oltářem v Las Vegas. Žili život té nejvyšší smetánky, ale Jocelyn se chtěla odlišit od ostatních celebrit a být pro svého manžela tou nejkrásnější. Chtěla ho udržet na uzdě, jelikož byl známým proutníkem.

Alec, stejně tak jako jeho žena, choval lásku k divokým šelmám. A tak se Jocelyn chtěla stát jednou z nich. Od té doby, co se obrátila na plastického chirurga s nezvyklou žádostí, prošla nespočtem plastik, a tak se z jejího dříve půvabného obličeje stala hrůzostrašná kreatura. A to bylo nakonec i důvodem rozvodu. Alec jí v roce 1999 vyplatil odhadem 3,8 miliardy dolarů. O devět let později pak zemřel a Jocelyn se před třemi lety znovu vdala za mladého návrháře.

Alec a Jocelyn Wildenstein

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Žaneta Podlahová