Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C
Premium

Fascinující příběhy, které se ukrývají za šperky vévodkyně Kate. Zdobí ji skvosty nevyčíslitelné hodnoty, ale i náušnice za 5 liber!

29. srpna 2020 | 06:00

Královská šperkovnice v sobě ukrývá mnoho blyštivých skvostů. Od pompézní korunky, jež píše 107letou historii, až k nejdiskutovanějšímu modrému prstenu po již zesnulé princezně Dianě. Vévodkyně Kate s oblibou nosí podobné okázalosti právě po lady Di, ale její outfit zdobí další jiné šperky, za kterými stojí poutavé příběhy!

Svatební náušnice podle rodinného erbu

Ve sbírce vévodkyně Kate se ponejvíc vyjímají šperky po zesnulé Dianě, ale také ty, které pro ni představují srdeční záležitost. Třeba dary od jejích rodičů u příležitosti jedinečného okamžiku. Rodiče nechali pro Kate vytvořit na zakázku u malého britského klenotníka Robinsona Pelhama svatební náušnice. Byly inspirovány rodinným erbem, který zahrnuje žaludy a dubové listy. Každý rodič se chce přece jen podílet na tak důležitém dnu svého dítěte.

Královská modř

Ne nedarmo se odstínu výrazně modré s podtónem mořské laguny říká královská modř. Barva hodná samotného Veličenstva, princezen či vévodkyní. A právě ikonický zásnubní prsten s oválným modrým safírem obklopeným čtrnácti diamanty se vyjímá na útlé ruce vévodkyně Kate. Dostal se do řečí především kvůli svému pořízení. Původně patřil princezně Dianě, a nevyrobil se tak přímo na zakázku pro Kate. Lady Di ho vybrala v klenotnictví Garrard, v podstatě si ho mohl koupit každý, kdo na to měl příslušné finance. Ačkoliv se nejedná o promyšlený, originální šperk na přání, přesto se stal tolik obdivovaným skvostem. Diana ho údajně vybírala podle prstenu, který kdysi patřil její matce.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Žaneta Podlahová