Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

4 zázračné účesy, díky kterým omládnete o několik let!

 • Tyhle účesy vám zaručeně uberou hned několik let.
  20. března 2014 | 06:00

  Není třeba utrácet tisíce za bolestivé plastické operace. Stačí se nechat ostříhat! Nevěříte? Kadeřnice celebrit, Jessica Gillin prozradila, které účesy vás zaručeně omladí.

 • Zázračné mikádo

  Jennifer nové vlasy nesluší
  Pokud vaše vlasy s přibývajícím věkem ztrácí hustotu, jasnou volbou je mikádo. Díky lehce delším předním vlasům a celkově zkrácené délce dostanou vaše vlasy objem.Kratší účesy navíc dodávají ženám mladistvý šarm a jiskru.

  Co dokáže: Mikádo opticky "natáhne" váš obličej. Střih totiž dokáže vyvýšit lícní kosti i čelist a povadlejší kůže se tak opticky téměř vytratí.

  Na co si dát pozor: Pokud máte kulatý tvar obličeje, dejte si pozor, aby vaše mikádo nebylo vtočené směrem dovnitř.

  Celebrity, které vsadily na mikádo: Katie Holmes, Jennifer Aniston a Alicia Keys

 • Střapaté sestříhání

  Hollywoodské krásce Jane Fonda by třiasedmdesát let asi nikdo nehádal. Její dokonalá postava všem přítomným v Cannes vyrazila dech.
  Kratší vrstvený střih dodá vlasům objem a pružnost a vám zaručí vitální vzhled. Ideální délka je zhruba do půlky krku.

  Co dokáže: Tento střapatý sestřih dokáže zakrýt pohublý obličej. Nejen, že zvládne odpoutat pozornost, ale také opticky lehce rozšiřuje, což zmírní viditelnost vašich vrásek.

  Na co si dát pozor: Dejte si pozor na to, aby vlasy po stranách nebyly výrazně kratší, než vlasy vzadu. Vznikl by tak starý rockerský účes, který by vám oky naopak přidal.

  Celebrity, které vsadily na sestříhání: Jane Fonda, Halle Berry a Jennifer Hudson

 • Rovné i vlnité vrstvení

  Heidi září štěstím
  Pokud máte i po čtyřicítce husté vlasy, nechte si je postupně sestříhat zhruba od brady po klíční kosti a zbylé vlasy nechte v jedné délce. Vlasy můžete vyžehlit nebo konce zvlnit kulmou.

  Co dokáže: Nesestříhané dlouhé vlasy jednotné délky jsou sice znakem mládí, ale opravdu jen do určitého věku. Když se svých dlouhých vlasů nechcete vzdát, nechte si je sestříhat. Měkké vrstvy podél obličeje odpoutají pozornost od drobných vrásek a nedostatků pleti.

  Na co si dát pozor: Příliš sestříhané vlasy, které začínají už od lícních kostí a navíc ještě směřují k obličeji, působí jako ukazatel vrásek.

  Celebrity, které vsadily na vrstvení: Heidi Klum, Alessandra Ambrosio a Kim Kardashian

 • Decentní patka

  Tvář ve tvaru srdce: Herečka Reese Witherspoon.
  Prostříhaná a ledabylá patka by měla začínat zhruba na úrovni obočí a končit u lícních kostí. Vlasy můžete nechat rozpuštěné nebo je splést do copu či volného culíku.

  Co dokáže: Nejenže ofina zvládne zamaskovat vrásky na čele, ale také vytváří iluzi mladistvé plnosti pleti. Navíc tento typ ofiny můžete zkombinovat s již zmiňovanými omlazujícími účesy a znásobit tak efekt. 

  Na co si dát pozor: Vyvarujte se rovně střiženým hustým ofinám, které naopak roky přidávají. Také pamatujte, že ideální ofina by měla končit minimálně u obočí.

  Celebrity, které vsadily na patku: Reese Witherspoon, Jennifer Lawrence a Gabriela Kratochvílová

Diskuse ke článku
.