Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Sylvie je skutečnou ikonou Emily in Paris: Inspiruje ženy 50 a 60+! Čím okouzlila?

12. ledna 2022 | 06:00

Emily in Paris. Přestože se seriál z dílny Netflix (a konkrétně jeho druhá řada) potýká s řadou případů kritiky, je opět na vrcholech předních žebříčků sledovanosti. Nedají se mu totiž upřít toužebný únik z reality i oddech od každodenních strastí. Mimo jiné přináší i módní pastvu pro oči. Z Emily jsme však obdiv jednoznačně přenesly na Sylvii. Coby zastrašující šéfovou hlavní hrdinky. Proč se v pokračující sérii stala nejdůležitější a taky nejstylovější hrdinkou?

Emily in Paris přináší v době pandemie oddech. Možná právě proto je cílem kritiky, protože první řada přinesla obraz příliš kýčovité Paříže v naprosté idylce s plejádou módních výstřelků i mileneckých aférek a především bez vážnosti reálných problémů. A vše se točí kolem potrhlé, zbrklé Američanky Emily Cooper, která se dočasně přestěhovala do Paříže za prací v marketingové firmě Savoir, která nabízí luxusní zboží. Do hledáčku kritiky se přimíchal i onen oddechový záměr, avšak ne všechny počiny nutně musí obsahovat převratně složité děje a propracované zápletky. Apel tvůrců je především na straně komediální zábavy.

Nicméně jedno kouzlo přece jen pokračování ztratilo. Kouzlo se vytratilo především z hlavní představitelky, která dozrála ve svědomitější a uvědomělejší Emily. I z jejích outfitů nečiší tolik ohromující wow efekt, místo toho se dočkáte příliš překombinovaných modelů v pestrobarevném mixu, který není zábavný – ale už tak nějak z něho bolí oči. Aneb opakovaný vtip…

Vedle Emily se ale změnila i Sylvie Grateau. Obávaná a mrazivá šéfka Savoir, která svým charakterem připomíná Mirandu Priestly (Meryl Streep) z módního filmu Ďábel nosí Pradu z roku 2006. Avšak i ta nejnepřístupnější ledová královna jednou povolí. Přestože se v jistých momentech ukázalo její laskavější já, neztratila své dominantní dekorum.

Francouzská herečka Philippine Leroy-Beaulieu (58) alias Sylvie v rozhovoru pro Vulture prozradila, že velká šéfová vlastně Emily vždy obdivovala. Už na začátku první sezony pro její ambicióznost, odvahu i smělost. Obdiv byl ale zakrytý strachem. Strachem z toho, že by jí dívka mohla přebrat práci, muže, postavení, zkrátka vše. Emily je tak odrazem mladší Sylvie, což ji značně vyděsilo. Francouzská herečka narozená v Itálii také sdělila, že kritika seriálu očima Francouzů není příliš oprávněná. „Francouzi jsou zaujatí a zklamaní, protože si mysleli, že je celá show poněkud klišé, a nerozuměli tomu. Neměli smysl pro humor, aby viděli, že si děláme srandu z obou – jak z Francouzů, tak Američanů. Takže se cítili trochu zraněni.“ Herečka dodala, že kouření cigaret v kanceláři a víno při každém obědě je sice opravdu klišé, avšak šlo především o poukázání na uvolněný styl charakteristický pro francouzskou kulturu. A především o hlubší vztah mezi Sylvií a Emily, kdy zralá žena učí tu mladší.

A právě tato zralá žena nám ukázala ve druhé sérii svou uvolněnější a svobodnější tvář a především to, že je mistryní šik stylu i bez líčidel a příliš poutajících modelů – oproti Emily. Proč ztělesňuje ryze pařížskou eleganci?

Hodnost ikony stylu získává svým neutrálním nadčasovým šatníkem se závanem sexy šmrncu. Černé modely totiž vždy ozvláštní výrazným kouskem, ale i tmavé oděvy vyznívají svou originalitou. Řeč je o černém overalu, který Sylvie vynesla na přehlídku návrháře Gregoryho Dupreeho. Ozvláštnila ho dominantními zlatými náušnicemi a krémovou šálou. Jiný outfit představoval černé midi šaty s elegantní krajkou, které doplnila fuchsiovým kabátem s výraznými klopami. A takhle bychom mohly pokračovat. Černá tak v jejím podání není absolutně fádní. Avšak na ní milujeme právě výraznější zastoupení barev, jako jsou již zmíněná fuchsiová, ale i olivová, stříbrná či zelená. Absolutní vrchol svého šarmu však představila při příležitosti setkání s Erikovými (zpočátku Sylviin mladý milenec, později přiznaný partner) přáteli, tehdy se doslova blýskla v šedočerných háčkovaných šatech. Byla zatraceně sexy! Přesvědčit se můžete v následujícím videu:

Na výběr těch nejlepších outfitů z Emily in Paris se můžete podívat v naší fotogalerii!

Které základní módní pilíře nechybí v šatníku Francouzek? Na to se podívejte ve videu:

 • VIDEO: Videohub

Autor: Žaneta Podlahová