14 špatných návyků v oblékání: Děláte to také? | Pro ženy | Blesk.cz

14 špatných návyků v oblékání: Děláte to také?

 • Každá žena by měla znát chyby, kterých se v módě dopouští.
  28. srpna 2017 | 06:00

  Špatné návyky má každá z nás. Nejčastěji to jsou nakupování kousků, které nikdy nevyužijeme, nebo uspěchaná příprava oblečení na další den. Všem těmto chybám lze snadno předejít. A proč? Protože už nebudete mít zahlcenou skříň a také se vyhnete módním omylům!

 • Nosíte nepadnoucí kousky

  Vždy investujte do kusů oblečení, které vám padne. Nekupujte si zbytečně džíny, které vám dělají faldíky, nebo halenku, která vám příliš rozšiřuje ramena, přestože je o tolik levnější. Důležitá je i délka kalhot, proto nezapomeňte oblečení pořádně zkoušet. Pokud nakupujete přes internet, nepadnoucí kousky raději vraťte nebo je pošlete dál.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Špatně se připravujete na ráno

  Pokud si vybíráte oblečení až ráno, před odchodem z domu, děláte velkou chybu! Znamená to, že nevíte, co si vzít, a tak narychlo něco vytáhnete ze skříně. Přesně takto vznikají nepěkné modely, které vídáme na ulicích. Oblečení na další den si proto vybírejte večer a v klidu si ho vyzkoušejte. Pokud se vám přece jen stane, že večer nic nestíháte a ráno nevíte, co na sebe, mějte připravený jednoduchý outfit, který vás vždy zachrání.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Zapomínáte na doplňky

  Tato chyba jde ruku v ruce s přípravou oblečení večer. Než odejdete z domu, zkontrolujte se v zrcadle. Nechybí vám něco? Nezapomínejte do svých outfitů přidat vždy nějaký šperk jako náušnice, náramek nebo náhrdelník.
  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Nosíte jen černou

  Chystáte se na oslavu nebo nějakou událost? Nebuďte prvoplánová a oblékněte se do jiné barvy, než je černá. Tu bude mít na párty každý. Na výběr je přece mnoho možností, jako jsou třeba šaty s potiskem, zářivě žlutá halenka nebo extravagantní sukně. Buďte zkrátka jiná!

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Nakupujete unáhleně

  Když se v obchodě zamilujeme do nějakého kousku, není nám pomoci. Před koupí se ale vždy zamyslete, a to především tehdy, když se jedná o nějaký extravagantní kousek. Zeptejte se samy sebe, s čím a kam ho budete nosit. Když si na tyto otázky neumíte odpovědět, raději kousek nechte v obchodě.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Ignorujete slevy

  Ano, chápeme, že se některým ženám nechce přehrabovat se v hromadách někdy i zmuchlaného oblečení ve slevách. Někdy to však stojí za to. Udělejte si alespoň dvě minuty a nakoukněte do těchto koutů, můžete objevit nejrůznější poklady za velmi nízké ceny! Zejména sezonní věci, které zase vyjdou z módy, se vyplatí nakupovat ve slevách.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Nestaráte se o své oblečení a boty

  Pravidelná péče o oblečení by měla být samozřejmostí, stejně jako je třeba čištění zubů. Svetry a podprsenky perte raději v ruce, déle vám vydrží jako nové. Svetry navíc sušte položené, ramínka a kolíčky by se do nich nevzhledně obtiskly. Boty, hlavně ty s bílou podrážkou, očistěte, když přijdete z venku. Kožené boty navíc pravidelně mažte krémem pro ně určeným, aby nevznikaly prasklinky na kůži. 

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

  720p 480p 360p 240p
  Jak pečovat o podprsenky? Nikdy je neždímejte a nesušte na slunci • VIDEO: 

 • Špatně si zkoušíte obuv

  Když si pořídíte nové boty, zkuste v nich několik hodin pobýt doma nebo v kanceláři. Když vám nebudou boty správně sedět, stále je můžete vrátit. Vyhnete se tak té nepříjemnosti, že ty nové pěkné boty budete mít v botníku jen na koukání. 

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Řídíte se všemi módními pravidly

  Zde je důležité dát na sebe a trochu přemýšlet. Přesně absencí tohoto se některé úděsné kousky dostaly do ulic. Pokud si přečtete, že na přehlídkových molech zrovna frčí zdobné ponožky v sandálcích, neznamená to, že takto pěkně budou vypadat i na vás. Vždy zhodnoťte, co vám bude slušet. Vše nosit opravdu nemusíte!

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Porovnáváte se s ostatními

  Také sledujete mnoho stylových žen, ať už na internetu, v časopisech nebo kolem sebe? Rozhodně je dobré se jimi inspirovat, ale v žádném případě nesrovnávejte svůj styl s někým jiným. Každý má jiný smysl pro módu a snažit se být někým jiným nikdy nefunguje!

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Spodní prádlo řešíte až na poslední chvíli

  Ano, spodní prádlo není vidět, ale to neznamená, že není důležité. Právě naopak. Díky správně padnoucí podprsence a kalhotkám vypadá pak oblečení lépe. Mnoho žen však odsouvá koupi spodního prádla, dokud to není opravdu urgentní.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

  1080p 360p
  Nosíte správnou velikost podprsenky? Přesvědčte se o tom • VIDEO: 

 • Nakupujete pod tlakem

  Toto se týká zejména nakupování na internetu. Některé e-shopy nabízejí takzvané last minute slevy. Kvůli tomu si některé ženy narychlo koupí oblečení a ani nad ním nepřemýšlejí. Takto se vám v šatníku snadno objeví kousky, které vám nepadnou nebo které nemáte k čemu nosit.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Nečtete recenze

  Pokud ráda nakupujete oblečení přes internet, nezapomínejte na on-line recenze. Lidé, kteří si již daný kousek koupili, zde hodnotí to, jak jim sedla velikost, nebo třeba kvalitu materiálu. Někdy přidávají i reálnou fotografii, což může mnohdy pomoct. 

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

 • Nemáte svůj klíčový kousek

  Je důležité mít něco, díky čemu vás každý pozná. Ať už jsou to sestřih, šátek, styl šatů nebo bot, které nosíte. Díky klíčovému kousku definujete svůj styl.

  módní chyby
  Autor: pinterest.com

Autor: Markéta Tošnarová
Klíčová slova: móda, oblečení, trendy, styl, zlozvyky, návyky
Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile