Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Trendy nehty letošního roku: Vsaďte na barvy i přírodní motivy

7. ledna 2022 | 06:00

Letošní rok fandí barvám, ale i přirozenosti. Tohle jsou nejžhavější trendy v manikúře pro rok 2022. Které trendy nehty si vyberete vy?

Trendy se neustále mění a jinak tomu není, ani co se manikúry týče. Pokud si lámete hlavu s tím, jaký lak na nehty nebo vzor letos zvolit, máme pro vás žhavé tipy! Ani tento rok se nebojte trochu experimentovat, v kurzu budou hravé barvy, ale také hravé vzory. Letos hledejte inspiraci také v přírodě – trendy motivy se stanou například moře nebo noční obloha.

Jak si upravit gelové nehty doma? Návod najdete ve videu:

Jak si upravit gelové nehty doma • VIDEO: Videohub

Vsaďte na barvu roku

Společnost Pantone Color Institute vyhlásila top barvu pro rok 2022. Letos se jí stal fialový odstín Very Peri. Tato barva znázorňuje sebevědomí a zvědavost, tak proč ji rovnou nevyzkoušet? Stačí, když na nehty nanesete pouze tento odstín, skvěle ale bude vypadat také například v kombinaci s růžovou, bílou nebo šedou. Pokud je to na vás stále moc obyčejné, třpyt či perleťový lak dodají barvě ten správný šmrnc.

Mořské proudy

Letos je hlavním tématem manikúry Nailscapes, tedy únik do jiné reality. Inspiraci hledejte hlavně v přírodě – trendy budou například nehty, které připomínají rozbouřené moře.

Mini detaily

A že na detailech opravdu záleží! Pokud patříte mezi ty šikovnější, můžete si své nehty ozdobit drobnými malůvkami nebo samolepkami. Základem je však dokonalá manikúra.

Zaměřeno na tlumené barvy

Milujete barvy? Pak letošní rok patří právě vám! Tentokrát však vsaďte na tlumené tóny, jako jsou tmavě zelená, vínová, čokoládově hnědá nebo šedá. Tyto barvy nevypadají skvěle pouze na podzim, velkou parádu s nimi uděláte po celý rok.

Noční obloha

Zahalte své nehty do noční oblohy a ozdobte je jemnými hvězdičkami nebo planetkami. Rázem se tak při pohledu na své nehty přesunete do jiné reality. Vesmírná manikúra navíc vypadá neotřele a vy budete originální. 

Přirozenost

Letošnímu roku bude dominovat také přirozenost. Pokud tedy ani jeden z výše uvedených trendů není nic pro vás a své nehty nijak zvlášť neupravujete, nevadí. Základem bude však perfektní manikúra. Zapomeňte tedy na lámavé nehty a záděry a co nejpečlivěji se o své nehty starejte. Díky pravidelné a důkladné péči nebudou potřebovat lak na nehty, a i tak budou vypadat skvěle.

Autor: Aneta Valešová