Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Ofiny budou letos v kurzu! Jaká se k vám hodí a na jakou raději zapomeňte?

12. ledna 2019 | 06:00

Buď ji milujete, nebo nesnášíte. Tak či tak – ofiny hlásí letos comeback! Dříve než se pro tuto změnu rozhodnete, poraďte se se svým kadeřníkem, protože ke každému tvaru obličeje se hodí ofina jiná. Jaká pro vás bude ta pravá?

 

Pokud jste se rozhodla ofinou ozvláštnit svůj dosavadní účes, určitě si ji zbrkle nestříhejte doma a raději se svěřte do péče svého kadeřníka. Ofina sluší všem typům obličeje, stačí si vybrat tu pravou pro vás!

Oválný obličej

Jste majitelkou oválného obličeje? Pak máte vyhráno! Tento tvar obličeje snese jakýkoliv střih ofiny, takže můžete klidně experimentovat. Inspirací pro vás může být zpěvačka Katy Perry, která je doslova vlasový chameleon. V současné době nosí baby ofinu, která bude letos velkým hitem! Zkusit ale můžete i ofinu delší, prostříhanou, zvlněnou nebo patku. Vám bude slušet zkrátka vše.

Katy Perry

Kulatý obličej

S kulatou tváří to už nebude tak jednoduché. Většinou se vybírá styl ofiny, který obličej zúží. Vhodnou variantou bude prostříhaná, delší ofina, která kulatost obličeje chytře zamaskuje. Rozhodně se vyhněte rovně střižené ofině, která by kulatý obličej ještě víc zvýraznila. Zkusit můžete také patku na stranu – stejně jako Emma Stone.

Emma Stone

Hranatý obličej

Pokud máte tento typ obličeje, ideální pro vás bude styl ofiny, který vaše rysy zjemní a opticky prodlouží. Ideální volbou pro vás budou prostříhané vzdušné patky, které mohou být lehce zvlněné. Zkusit můžete také lehce prostříhanou ofinu podle herečky Olivie Wilde. Slušet vám bude také úprava na stranu. Vyhnout byste se měla husté ofině střižené podle pravítka a příliš krátké ofině. 

Olivia Wilde

Srdcovitý (trojúhelníkový) obličej

Ofina je pro tento typ obličeje skvělým řešením, protože vyrovnává špičatou bradu a šíři čela. Rovný střih ofiny ale nebude ideální volbou. Slušet vám bude delší patka na stranu, kterou nosí například herečka Reese Witherspoon. Důležité je, aby ofina působila vzdušně a abyste ji neměla připláclou na čele. Hustá, rovně střižená ofina je tabu.

Reese Whiterspoon

Ofinu raději ne!

Úprava ofiny dá občas celkem zabrat, proto by se jí měly vyhnout ženy, které mají kudrnaté vlasy. Musely by si ji tak každý den žehlit. To by vedlo jen k tomu, že by vlasy brzy vypadaly nezdravě a byly by krepaté. Zároveň může být ofina problematická pro ženy, kterým se hodně mastí vlasy i pleť. Čelo se tak musí přepudrovávat ještě více než normálně. Nahlédněte do fotogalerie slavných krásek s ofinou a inspirujte se!

Autor: Aneta Valešová