Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Domácí pedikúra v pěti snadných krocích: Mějte paty i po létě jako miminko

 • 13. září 2016 | 06:00

  Nohy by měly být ženskou chloubou, a vaši péči si proto rozhodně zaslouží! Domácí pedikúra je přitom snazší, než se zdá. Odměnou vám budou nejen sexy hebká chodidla, ale zároveň si během péče i příjemně odpočinete. Olejová koupel, jemné obrušování, vyživující masáž i zábavné lakování se stanou vaším oblíbeným beauty rituálem.

 • V noci bez námahy

   Vyzkoušejte skvělou noční kúru. Naneste na chodidla hustou vrstvu vyživujícího krému a natáhněte si bavlněné ponožky. Pak jděte spát a ráno se můžete těšit na super hebká chodidla.

   

 • Po kotníky ve vodě

  Horká koupel kůži na nohou připraví a změkčí. Do vody přidejte pár kapek esenciálního oleje a asi po 15 minutách nohy osušte. S obrušováním začněte u nejtvrdších pat a postupujte dál podle potřeby. Použít můžete klasickou pemzu. Pokud se rozhodnete pro účinný elektrický pilník, pak předchozí koupel vynechte.

 • Ani nehty nenechte být

  ..

  Nejprve důkladně odstraňte starý lak a pak nehty zkraťte a zapilujte. Nůžky nebo kleštičky by měly být kvalitní a dostatečně ostré. Nejvhodnější pilník je papírový, je totiž šetrnější než skleněný a rozhodně lepší než kovový. Nehty upravujte do rovna, jedině tak vám nebudou bolestivě zarůstat. A samozřejmě nezapomeňte také na odstranění nehtových kůžiček stejně jako u nehtů na rukou.

 • Výživa se neztratí

  Než se vrhnete do lakování, věnujte ještě trochu času výživě. Chodidla promažte speciálními změkčujícími krémy a relaxujte během masáže akupunkturních bodů. Příjemně se uvolníte a vaše nohy budou hebké a krásné. Pak odstraňte krém z nehtů pomocí alkoholu. Pokud nehty neodmastíte, lak by na nich nemusel držet.

 • Jak na lak?

  ..

  Pod barevný lak naneste nejdříve podlak, který nehty ochrání před zažloutnutím. Pak se vrhněte na samotné lakování. Nosí se výrazné neonové barvy i červená a růžová klasika. Naopak se upouští od nehtů umělých a od přílišného zdobení. Barevnou vrstvu můžete ještě zafixovat bezbarvým lakem.

Autor: red
Diskuse ke článku
.