Zázrak: Je mu půl roku a už chodí | Pro ženy | Blesk.cz

Zázrak: Je mu půl roku a už chodí

19. února 2010 | 07:40

Také máte doma roční dítě, které se nechce učit chodit a mnohem raději se nosí v mámině náručí? Tak potom můžete závidět Angličance Connie Robinson (38). Její syn Reuben se začal plazit po kolenou už ve třech měsících a v šesti měsících už normálně a jistě chodí! Lékaři nad ním jen kroutí hlavou a hrdá matka už kontaktovala Guinnessovu knihu rekordů.

Malý Reuben se v anglickém Harlowu narodil vloni 23. července. Vážil něco přes tři kila a nic nenasvědčovalo, že by z něj mohlo být zázračné dítě. Když se ale ve třech měsících snažil k hračkám dostat po kolenou a rukou, jeho matka zpozorněla.

Brzy pochopila, že se syn rychle učí. To ještě ale netušila, že se Reuben přesně na den, kdy mu bylo půl roku, nečekaně ze země zvedne a přejde celý pokoj. „Nemohla jsem tomu uvěřit. Vždyť se ani neopíral o nábytek a nepotřeboval pomoc.

Šestiměsíční Reuben chodí s udivující jistotou
Šestiměsíční Reuben chodí s udivující jistotou
Autor: Profimedia.cz

V půl roce prý mají některé děti problémy se posadit. A jen málokteré dítě údajně začne chodit ještě před prvními narozeninami,“ říká Reubenova matka. Zase tak překvapená asi být nemohla.

Vždyť i její další dvě děti začaly chodit velmi brzy. Dnes sedmnáctiletý Marcus cupital , když mu bylo deset měsíců a podobně čiperná byla i dcera Yazmin (3). „To, že Reuben tak brzy chodí je sice úžasné, ale na druhou stranu ho nemůžete nechat chvíli bez dozoru. Rád totiž za šňůru strhává ze stolu telefon nebo okusuje pokojové květiny,“ říká Connie.

Nikdo z oslovených lékařů v Anglii o podobném případu nikdy neslyšel. A česká dětská lékařka Šárka Pekařová Blesku řekla: „Není to přirozený vývoj, pokud ovšem dítě nijak nenutili a ono začalo chodit samo, je to v pořádku.

Šikovné děti začínají chodit v 9.–10. měsíci, ale je to asi jedno z tisíce. Za svou praxi jsem se s takovým dítětem setkala jen jedenkrát a to před 30 lety.“

Autor: INT, so