Krutý osud
Oliver se už od dětství potýkal se zraňujícími poznámkami. Děti mu říkaly všemi možnými jmény, protože kvůli vzácné nemoci přišel o jedno oko. Narodil se s neurofibromatózou, nemocí, při které se na nervech po celém těle tvoří nezhoubné nádory. Osud k němu byl neúprosný a jeden z nich se mu vytvořil přímo v oblasti pravého oka, o které nakonec přišel. „Jako každé dítě jsem měl chvíle zmatku a nejistoty, zvláště když jsem si začal uvědomovat, že vypadám jinak,“ vzpomíná Oliver.
Sebeláska
V pubertě, kdy se ostatní kluci trápili prvními láskami, on podstupoval náročné operace. Lékaři mu dokonce museli otevřít lebku, aby odstranili nebezpečné nádory z hlavy. I přes velmi těžké chvíle našel sílu v rodině a víře. „Měl jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem vyrůstal v milující rodině, která mi neustále připomínala, že jsem byl stvořen s určitým smyslem a hodnotou,“ dodává. „Naučili mě, že moje hodnota není definována mým vzhledem, ale tím, kým jsem uvnitř, a boží láskou ke mně. Zejména moje babička mi říkávala: Každé ráno se probuď, uvědom si, kdo jsi, a jdi dál,“ uvedl.
Životní poslání
Přes nelehký osud však našel zázemí a lásku svého života. Oženil se a snaží se šířit osvětu o své nemoci a motivovat ostatní. „Mnoho lidí je laskavých, uctivých a upřímně podporujících. Přál bych si, aby více lidí chápalo, že neurofibromatóza není nakažlivá. Nemůžete se nakazit tím, že jste v mé blízkosti. Je to genetická porucha,“ vysvětluje. Oliver dnes učí lidi sebelásce a připomíná, že nezáleží na vizuální stránce, ale na duši. „Život s touto nemocí formoval velkou část mého života a zároveň posílil mé odhodlání zvyšovat povědomí a ukazovat, že diagnóza neurčuje vaši hodnotu,“ dodává statečný muž.














