Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Tělo jako stařenka, přitom je jí 29! Sara ale statečně bojuje a říká: Přijměte své nedokonalosti

13. září 2020 | 06:00

Sara se stala pro mnohé hrdinkou a pozitivní inspirací. Narodila se totiž se vzácným onemocněním zvaným Ehlersův-Danlosův syndrom. Poruchou pojivové tkáně, se kterou se snaží statečně bojovat i přes vážné zdravotní komplikace. Prostřednictvím sociálních sítí se snaží o zvyšování povědomí o této nemoci, ale především také o celkovou podporu sebevědomí žen.

29letá Sara Geurts se stala pozitivní inspirací pro ženy poté, co se podělila o svůj životní příběh. Narodila se totiž se vzácným onemocněním zvaným Ehlersův-Danlosův syndrom (EDS). Tato porucha pojivové tkáně způsobuje nedostatečnou tvorbu kolagenu, ale také hypermobilitu (abnormální pružnost, pozn. red.) kloubů a nadměrně měkkou a křehkou kůži. A právě ta je typická pro Saru. Nedávno jí však ještě diagnostikovali kraniocervikální nestabilitu (CCI), která Saře způsobovala problémy s krkem. Vzhledem k tomu, že její vazy nejsou strukturálně zdravé, hlava jí propadala do páteře, a musela tak postoupit chirurgický zákrok. Mladá žena si prochází únavou, silnými migrénami, nevolnostmi či chronickými bolestmi.

Přesto, že se jí její zdravotní stav horší a specialisté nevyvracejí v budoucnu možnost dalších zdravotních komplikací, se nevzdává, je pozitivní a odhodlaná. Onu odhodlanost a energii vysílá srze svůj instagramový profil, a bere ho tak jako prostředek k povzbuzení žen k sebelásce a pozitivnímu myšlení o těle. Pobízí všechny ženy, aby přijaly své nedokonalosti, protože právě ty tvoří jedinečnou osobnost každé z nás. Nepopírá však, že tento krok je tou nejtěžší částí.

Pro Saru je velkou oporou její partnerka Bri, která ji před pár dny požádala o ruku v jejich novém domečku. Využila toho, že je ještě před rekonstrukcí, a na zeď barvou napsala romantické gesto: „Saro, vezmeš si mě?“ Byla dojatá a své pocity napsala k příspěvku: „Jsem tolik šťastná, v slzách radosti a štěstí, že si vezmu lásku svého života a budu s touto úžasnou ženou a snoubenkou po zbytek mého požehnaného života. Nedokážu popsat, jak moc tě miluji a nemůžu se dočkat, až s tebou začnu novou kapitolu a založíme rodinu.“ V návaznosti děkuje všem za podporu během posledních traumatizujících týdnů, jelikož byla s partnerkou Bri napadena a skončily s vážnými zraněními v nemocnici.

Sara je však velká bojovnice a i přes životní překážky oplývá radostí a rozdává ji kolem sebe. Z jejího životního postoje bychom si měly vzít příklad!

Autor: Žaneta Podlahová