Nejtlustší člověk světa: Po operaci zhubl 126 kilo! | Pro ženy | Blesk.cz

Nejtlustší člověk světa: Po operaci zhubl 126 kilo!

1. února 2010 | 11:40

Nejtlustší člověk světa, Brit Paul Mason (48), si oddychl. Po operaci, kterou mu lékaři zřejmě zachránili život, zhubl 126 kilo. Teď váží přes 3 metráky, ale na jeho prvenství pořád nikdo nemá!

Mason se podrobil drastickému chirurgickému zákroku za více než půl milionu korun, během kterého mu lékaři zmenšili žaludek. Vytvořili v něm váček, do nějž přichází veškerá potrava, kterou Paul sní. Příjem jídla, jež teď dokáže bývalý pošťák spořádat, je tedy značně omezený.

Dříve byl přitom nejotylejší muž na světě schopný sníst tři rodinná menu z fastfoodu za den. To se rovnalo objemu 20 000 kalorií, což je 8krát více, než do sebe denně dostane dospělý muž!

Paul Mason se po operaci cítí dobře a je rozhodnutý, že bude hubnout dál.

"Vypadá opravdu v pohodě. Už hodně zhubl, ale musí ještě víc," uvádí zdroj z nemocnice v Chichesteru, kde tlouštíkovi zákrok provedli, a dodává: "Jeho cílem je to, aby se vešel do kolečkového křesla a případně do auta."

Paul v nemocnici stráví ještě dva týdny a za 6 měsíců ho čeká další operace. Svůj neblahý titul vyfoukl Mexičanovi Manuelovi Uribe, který mu teď může jít příkladem. Vážil totiž téměř půl tuny, ale dokázal zhubnout na polovinu. Dokonce si pak dokázal najít tu ´pravou´ a v roce 2007 se oženil.

Autor: INT, pal