Dvojčátka: Obě mají rakovinu! | Pro ženy | Blesk.cz

Dvojčátka: Obě mají rakovinu!

1. února 2010 | 10:52

Emma Garwood (38) zažila společně s manželem Markem (35) nejhorší den svého života, když se dozvěděla, že jejich dcera Megan (4) má rakovinu. Děsivý zážitek byl ale hrůzně překonán, když jí doktoři o týden později řekli, že i její dvojče Gracie (4) má taktéž akutní lymfoblastickou leukemii. Obě holčičky nyní společně bojují se zákeřnou nemocí statečně v nemocnici.

„Zrovna jsme se vrátili z dovolené a náhle nemohla Megan chodit ani dovádět, jak malé děti často dělají,“ říká smutně Emma. Pro oba rodiče nastalo smutné období plné strachu, ale situace se ještě zhoršila. Meganino dvojče Gracie začalo být unavené a přestalo si hrát. „Vzali jsme ji ihned do nemocnice na vyšetření. Gracie si myslela, že jde jenom navštívit svoji sestřičku,“ říká maminka se slzami v očích.

Po vyšetření ale skončila na posteli hned vedle Megan a nemocnici neopustila dalších devět týdnů. Gracie neustále smutně opakovala: „Mami, ale já jsem přišla jen navštívit Megan.“ Dvojčata začala podstupovat chemoterapie. Megan bohužel dostala silnou infekci a musela jít na náročnou operaci, po které jí na zádech zůstala velká díra.

Pět měsíců od zjištění jejich nemoci holčičky stále s leukemií bojují. Jejich stav je stabilizovaný, i když rozhodně nemají vyhráno a čeká je další léčba. „Myslím, že jsou takové bojovnice, protože si navzájem dodávají sílu,“ dodala jejich maminka.

Akutní lymfoblastická leukemie

Podle průběhu lze leukemie rozdělit na akutní (rychle probíhající) a chronické (pomalu probíhající). Akutní lymfoblastická leukemie je nádorové onemocnění vycházející z buněk kostní dřeně nebo periferní lymfatické tkáně.


Blesk připravuje velký speciál o rakovině, pomozte i vy!
Onemocněli jste rakovinou a zvítězili jste nad ní, nebo se zhoubným nádorem právě bojujete? Podělte se se čtenáři o vaše dojmy a zkušenosti. Napište nám svůj příběh a přidejte také kontakt na vás. Možná právě vy pomůžete někomu, kdo se právě dozvěděl, že tuto vážnou chorobu má. Pište na simona.novotna@blesk.cz
Autor: INT, shp, jos