Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Nejtlustší člověk světa: Váží 445 kilo!

20. října 2009 | 13:50

Brit Paul Mason (48) si na svůj účet připsal neblahé prvenství, stal se nejtlustším člověkem na světě. Váží stejně jako samec ledního medvěda - 445 kilo!

Paul Mason z britského Ipswichu nakynul do úctyhodných rozměrů a nemůže se téměř hýbat. Posledních 8 let svého života proto strávil hlavně doma v posteli, kde se o něj starala matka. Ta však před 6 týdny zemřela a o Paula teď musí pečovat dvojice ošetřovatelů.

Tlouštík má teď jedinou naději v podobě drastického chirurgického zákroku, díky kterému přestane jíst obrovské porce jídla a má šanci zůstat naživu. Tato operace žaludku bude stát více než půl milionu korun!

Už Paulův převoz do nemocnice ale nebude žádná hračka. Lékaři nejdřív dlouho nemohli přijít na to, jak ho dopravit do 250 km vzdáleného zařízení v Chichesteru v západním Sussexu, které se na problémy s přijímáním potravy specializuje. Do sanitky se Paul nevejde, a tak na jeho převoz budou muset použít vojenský vrtulník Chinook.


Jakým zvířatům Paul svou vahou konkuruje?

Samec medvěda ledního: 400-600 kg

Roční hroch: 500 kg

Třímetrový žralok: 430 kg

Menší dospělý kůň: 420 kg-480 kg

5 vykrmených prasat: 500 kg


Paul sní denně 20 000 kalorií, což je 8krát více, než do sebe za den dostane dospělý muž. Denně je takto schopný spořádat tři rodinná menu z prodejny s rychlým občerstvením! A takovou nedělní pečínku tento tlouštík slupne jako malinu!

Doufejme jen, že se Paul zákroku chirurgů dočká. José Luis Garza z mexického města Monterrey, který vážil také kolem 450 kg, totiž loni během převozu do nemocnice zemřel. Příkladem mu však může být jiný Mexičan Manuel Uribe, jenž byl nejtěžším mužem světa před Paulem. Vážil téměř půl tuny, ale dokázal zhubnout na polovinu, a loni se dokonce oženil.

Autor: INT, pal