Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Olivia Newton-John: Hvězda Pomády slaví kulatiny a potřetí bojuje s rakovinou

26. září 2018 | 06:00

Dnes je herečce, kterou proslavila role Sandy v kultovním muzikálu Pomáda, sedmdesát let. Od uvedení filmu uplynulo už čtyřicet let, Olivia zestárla a bojuje s rakovinou prsu. Za posledních třicet let je to už potřetí, co se dozvěděla od lékařů tuhle diagnózu. Ani teď se ale nevzdává a bojuje jako lvice. S úsměvem na tváři a optimismem.

Olivia Newton-John se narodila v Anglii. Její matka byla dcerou držitele Nobelovy ceny za fyziku, otec pracoval pro tajnou službu MI5. Když jí bylo pět, přestěhovala se rodina do australského Melbourne. Svou kariéru začala právě v Austrálii, zpočátku zpívala folk a koncem šedesátých let se vrátila do Anglie, tam pak rozjela sólovou dráhu. Za píseň I Honestly Love You z roku 1974 získala cenu Grammy. Od roku 1975 se začala věnovat country.

Kromě zpěvu bylo jasné, že má i taneční a herecké nadání. To ostatně prokázala v roce 1978 v muzikálu Pomáda, kde to rozjela s Johnem Travoltou. Ve filmu sice hrála středoškolačku Sandy, v té době jí už ale bylo třicet. Film měl neuvěřitelný úspěch a katapultoval ji mezi hvězdy. O dva roky později si zahrála v dalším hudebním filmu Xanadu, opět po boku Travolty.

S Travoltou jen hrála

Přestože je všichni dávali dohromady, spojovalo je pouze herecké přátelství. Slušelo jim to, ale nikdy spolu nechodili. V roce 1984 se provdala za italského herce Matta Lattanziho, který byl o jedenáct let mladší. Svatba se konala před Vánocemi a nezúčastnila se jí žádná hollywoodská celebrita. Po roce a půl se jim narodila dcera Chloe Rose, která se stejně jako její matka dnes věnuje zpěvu.

Už v té době se Olivia věnovala meditacím a zajímala ji alternativní medicína. Manžel se zase zajímal o kamarády a rybaření. Měli jiné zájmy, a přestože jim to neklapalo, ve chvíli, kdy se Olivia dozvěděla o rakovině prsu, manžel ji podržel a stál jí po boku. Absolvovala chemoterapii a částečně přišla i o prsa. Nemoc porazila, manželství ale skončilo.

Jejím druhým manželem se stal australský podnikatel John Easterling, který je mladší jen o čtyři roky. Zdá se, že tenhle muž je pro ni ten pravý. Bohužel v roce 2013 se rakovina vrátila a herečka nad ní opět zvítězila. Nedávno však pro australskou televizi prozradila, že jí lékaři našli loni další nádor v oblasti beder.

Rakovinu chce porazit přírodní cestou

Momentálně se jí údajně daří dobře, snaží se s nemocí bojovat pomocí konopí, které užívá na bolest. Přípravky z konopí pro ni vyrábí její manžel, dcera Chloe je spolumajitelkou konopné farmy. Jak říká, nemoc ji přinutila zpomalit a užívat si drobných radostí života. Kromě toho si upravila jídelníček, ze stravy vyloučila cukr a věří, že nemoc porazí.

Kdo koho miloval? Proč někomu nevyšla kariéra? Další příběhy herců a hereček nejen z doby první republiky najdete na webu Blesk pro ženy ZDE


Autor: aši