6 největších chyb, které v hubnutí dělají ženy po 40 | Jak zhubnout | Blesk.cz

6 největších chyb, které v hubnutí dělají ženy po 40

 • ...
  ... (Shutterstock)
  24. září  2016 
   06:00

  Mám pro vás dvě zprávy. Nejdřív tu špatnou, ano? Hubnutí po čtyřicítce je mnohem těžší než předtím, ale to už nejspíše víte. Chyby se v tomto věku rozhodně neodpouštějí. A ta dobrá? Pořád to jde! Můžete shodit i deset či dvacet kilo, jen se musíte vyhnout následujícím chybám. 

 • Sázejí jen na jídlo

  Vypočítejte si, jaký je váš bazální metabolismus!

  Aby žena hubla, musí jíst nejvíce pět tisíc kilojoulů denně... Nebo taky jen čtyři tisíce, nebo dokonce ještě méně. A to je špatně! Při tak nízkém příjmu je skoro jisté, že tělu budou chybět nějaké živiny, protože zkrátka nesníte tolik různých potravin, abyste je do sebe dostala. 

 • Ignorují pohyb

  Před běháním se nezapomeňte protáhnout!
  Když se budete moci hýbat, spálíte více energie, takže váš jídelníček nebude muset být tolik asketický. A nejen to – díky pohybu se bude vaše postava zpevňovat, což vždycky vypadá lépe než sice štíhlý člověk, ale s povislými svaly. Odborníci dokonce považují kombinaci pohybu a odlehčeného jídelníčku za jedinou správnou cestu, jak mohou ženy po čtyřicítce něco shodit. 

 • Zapomínají na bílkoviny

  Milujete červené maso a tvoří většinu vašeho jídelníčku? Dejte si pozor na rakovinu!

  I když ženy nejedí příliš málo, jejich jídelníček bývá často chudý, a to zejména na bílkoviny. Mnohé se například bojí masa coby příjmu zbytečných kalorií, ale to je omyl. Tělo potřebuje bílkoviny, a pokud se žena zároveň dost hýbe, daleko spíše zhubne.

 • Myslí si, že prohřešek tu a tam nevadí

  Čokoládový dort není zrovna to pravé ořechové po snídani.

  Když si žena dá pořádný kus dortu dejme tomu na svatbě, kde se žení její syn, jistě se z toho nestřílí. Ale pokud si něco takového "výjimečně" dovoluje každou chvíli, protože je unavená, protože je pátek, protože kolegyně má narozeniny, protože se pohádala s manželem... Je to špatně. V tomhle věku už to tělo nekompromisně sčítá dohromady. 

 • Věří na krátkodobé utrpení

  Jablka a dieta

  Velkou chybou, a v tomto věku obzvláště, je vidět dietu jako krátkodobé utrpení, kdy se stačí pár týdnů, nejvýše měsíců odbývat v jídle – a pak se zase vrátit ke starým zvykům. To totiž nefunguje. Snažte se o změnu životního stylu ke zdravějšímu. Neznamená to, že si spoustu věcí už NIKDY nedáte, ale je jisté, že si jich budete dávat méně – a někdy jen výjimečně. 

 • Na všechno rezignují

  ...

  Hubnout v pětačtyřiceti je těžší než v pětadvaceti. To je holý fakt. Ale jde to, a proto by bylo fatální chybou na postavu a vzhled rezignovat, protože "už je to jedno a kila navíc k tomuto věku už prostě patří". Protože to tak být nemusí!

/

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji