Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Banán v čokoládě

Banán v čokoládě
7. října 2009 | 13:17

Příprava zmrzliny:

1. Příprava za studena
300 ml šlehačky a 200 ml mléka zahřejte na teplotu kolem 60 supňů. V misce našlehejte 2 žloutky s 300 g pískového cukru a přidejte do horké šlehačky s mlékem. Buďte ale opatrní, ať se vám šlehačka ani žloutky nesrazí!

2. Příprava za tepla

Našlehejte 2 žloutky s 300 g tentokrát moučkového cukru. Postupně přišlehejte 300 ml šlehačky a 300 ml mléka. Na závěr opět velmi opatrně (!) vmíchejte sníh ze dvou bílků. Pokud by sníh »spadl«, chuť zmrzliny to nezkazí, ale při zamražení se v ní vytvoří ledové krystalky. Výsledná směs by v obou případech měla mít konzistenci lehce tekutého těsta, respektive hustého sirupu.

3. Ochucení
Použijte, cokoliv chcete. Hořké kakao, namleté oříšky, vanilkovou tresť nebo ovoce rozmačkané s cukrem. Dochucovadla lehce vmíchejte do zmrzliny a vložte do mrazáku.

4. Připravte si neodolatelné poháry

Pokud chcete čokoládový pohár oživit klasičtějším způsobem, položte na dno poháru podélně rozříznuté půlky banánu a teprve na ty navršte čokoládovou a vanilkou zmrzlinu. K dozdobení použijte karamel, který vše příjemně sladce oživí.

NÁŠ TIP:
Když domácí zmrzlina, tak i domácí karamel. Jak na něj? Roztavte cukr a opatrně do něj vlijte trochu šlehačky. Vznikne tak tvárná hmota, se kterou je radost zdobit.

Autor: archiv
Diskuse ke článku
.
Související články
Video se připravuje ...