Shoďte 5 kilo za 5 dní se zelnou dietou | Pro ženy | Blesk.cz
Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Shoďte 5 kilo za 5 dní se zelnou dietou

18. března 2014 | 14:00

Zelná polévka vám pomůže shodit až 5 přebytečných kil a vy si tak budete moct dovolit o jednu velikost menší jarní oblečení.

Zelná dieta rozhodně není návod na nějaký zdravý jídelníček, ale může se stát rychlou záchranou před důležitou událostí , kdy potřebujete vypadat co nejlépe. Až zhubnete,  budete muset najet na zdravou stravu a začít cvičit, abyste ztracená kila zase hned nenabrali zpátky.

zelí
Recept na zelnou polévku

6 velkých cibulí
2 zelené papriky
2 rajčata
1 svazek řapíkatého celeru
½ hlávkového zelí
3 mrkve
Sůl a pepř
Čerstvé bylinky podle chuti

Postup:
Zeleninu omyjte, oloupejte a nakrájejte na malé kostičky. Cibulku pokrájejte nadrobno a zlehka osmahněte na pánvi. Až bude mít zlatavou barvu, přidejte k ní mrkev, papriku, zelí a rajčata a zlehka restujte asi 3 minuty. Přidejte celer, ochuťte bylinkami, osolte a opepřete a přilijte 12 šálků vody. Vařte, dokud nebude zelenina měkká.

zelí
5-ti denní dietní plán

1. Den
Ráno si dejte čerstvé ovoce podle chuti, jen banánům se vyhněte. Během celého dne pak pojídejte zelnou polévku a zapíjejte jí čistou vodou. Ke svačině si pak opět dejte čerstvé ovoce.

2. Den
Tento den vynechejte ovoce a místo něj chroupejte syrovou zeleninu. Během celého dne si pak dávejte polévku a zapíjejte ji čistou vodou. K večeři si pak můžete dát vařené brambory s bylinkovým máslem.

3. Den
Polévku můžete během celého dne jíst bez omezení a přidat k ní můžete ovoce i zeleninu. Nezapomínejte na dostatek čisté vody, kterou budete pít pravidelně každou půl hodinku. Vynechat byste měli jen banány a také brambory.

4. Den
K zelné polévce tento den přidejte ještě 500 g hovězího masa a opět nezapomínejte na pitný režim. Čerstvé ovoce a zeleninu můžete chroupat během celého dne, jen vynechejte banány.

5. Den
K polévce si během dne přidejte ještě hnědou rýži, popíjet můžete ředěné ovocné šťávy a chroupat můžete čerstvé ovoce a zeleninu.