Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C
huberokororo 21. 07. 2010 17:07

kecy kecy

Přál bych dámám, aby si v časové tísni hledaly klíče na poli. Není pravidlem, že začínat v rohu a pokrýt co největší plochu je optimální , což vědci bohužel nevěděli. Navíc to tam dámy malovaly na nějakej kus papíru. Ono malovat pastelkou je něco jinýho než procházet pole 2x2km. Navíc proč bych hledal od rohu, když je třeba 1km od mé pozice a klíče se tam absolutně nemohly dostat, ale taková skutečnost dámám začínajícím v rohu asi utekla Dámy budou určitě rády, až je zavalí lavina a ten lavinovej pejsek začne řádek po řádku očuchávat lavinu zdola, pěkně od bufetu na sjezdovce. Právě lavinové psy cvičí k tomu, aby "zmateně" pobíhali z místa na místo, protože v časové tísni to systematicky nejde a takhle je větší pravděpodobnost úspěchu. Což znamená, že vědci dokázali absolutní opak svých závěrů, jelikož si nebyli schopni závěry svého bádání správně interpretovat. Jinak důkazem neskutečné geniality mužů je i to, že dovedou vyvracet závěry a zároveň potvrzovat výsledky cizích výzkumů. A pak že muži nedovedou víc věcí najednou.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
gevi 21. 07. 2010 14:10

Nevím,

co přesně se zde myslí "orientačním smyslem". Jestli právě ty popisované úkoly svědčí o smyslu pro orientaci. Já chápu orientační smysl tak, že se neztratím v cizím městě nebo v přírodě a vždycky vím, kam se mám vrátit, případně se dostanu tam, kam se mám dostat. Pak je to naopak. Pokud jdu s manželkou třeba na houby, připadám si jako Krokodýl Dundee střižený Křovákem Xi.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
poool 21. 07. 2010 12:10

Už ne

Kristepane, to už tu dlouho nebylo, muži versus ženy, kdo je lepší.
Mimochodem většina biologů a psychlogů uvádí jako jednu z podstatných mužských schopností, ve které ženy selhávají, právě orientaci. V článku nejde o orientaci, ale plnění více úkolů najednou, z nichž jeden se týká orientace. Řekl bych, že autorka se moc v obsahu původní studie neorientuje, možná by pomhlo přerušit ostatní činosti, a na chvíli se soustředit jen na jednu.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
zirafa 21. 07. 2010 12:48

Re: Už ne

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
anil 21. 07. 2010 10:25

Orientační smysl

U nás je to naopak.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
zirafa 21. 07. 2010 00:26

bože můj,

to zas někdo objevil Ameriku.... muži nezvládají řešit víc věcí najednou a ženy mají horší orientační smysl, to je záležitost mozku, který mají obě pohlaví poněkud rozdílný..... a nejde jen o tyto 2 věci...

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
dedek_org 20. 07. 2010 21:25

Vědci ???

By mne zajímalo jací a odkud, blbost. Orientace ani omylem, když jsme se rozešli vlese při sběru hub a domluvili se že se za hodinku sejdeme na stejném místě , tak se stalo že dvě ženy chyběly , zajímavé že z mužů nechyběl nikdo.Nebýt mobilu ještě by jsme je hledali... .Ovšem ženy mají zase jiné přednosti ...

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
jaaaa 20. 07. 2010 21:59

Re: Vědci ???

no, vidis. Kdyz sem sla na houby s pritelem ja, k autu sem nas pak musela dostat ja, pac on totalnen nevedel kde sme. Stejny je to s jeho orientaci ve meste. Zazila sem tolik orientaku na taborech a ztratili jsme se jen jednou, a to kdyz sme meli zrovna dva chlapi jako vedouci, takze moje zkusenosti jsou zase takoveto.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
zirafa 21. 07. 2010 00:31

Re: Re: Vědci ???

tak to máte s přítelem přehozené mozky...

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
fiiikulka 20. 07. 2010 17:42

A co se na to podívat

úplně jinak - copak je důležitý, jak kdo co zvládá? Nikdo nejsme dokonalý a je fajn, když každý z nás zvládá něco jiného, pak je důležitý, abysme se doplnili a neříkali "ženy jsou dokonalejší nebo muži jsou dokonalejší", je to nesmysl, protože nějaká žena má lepší orientaci a nějaký muž zvládá lépe více věcí najednou a stejně je tomu naopak, záleží na každém z nás a na dané situaci. "Takže se mějte a milujte se a množte se"

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
jahodove_ticho 20. 07. 2010 17:16

hloupost

pracuju v geodezii a hádejte jaká je úspěšnost mužů při stresu a orientaci v terénu a jaká u žen. Všechny kolegyně absolutně tragický u mužů jen výjimky. Problém žen je, že při řízení například jsou tak vystresované ovládáním vozu, že netuší kde mají vpravo nebo vlevo. Ale tak chápu, že čas od času je potřeba podpořit emancipaci podobnými pseudoodbornými články...

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
jaaaa 20. 07. 2010 21:51

Re: hloupost

a to ti mame jako verit jo?

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
anil 21. 07. 2010 10:29

Re: hloupost

Když se ženě chce, tak se orientuje lépe než muži, když se jí nechce tak vůbec.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
jaaaa 20. 07. 2010 15:49

mno ma to sve vyhody =)

Muj pritel kdyz ridi tak je tak soustredenej sledovanim provozu, ze si vubec nevsima ze na ne ho celou jizdu civim =) schvalne holky za jizdy sve protejsky nenapadne okukujte, pohled na jeho soustredenou tvar je totiz strasne SEXYYYY

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
antimultikulti 20. 07. 2010 13:57

tak tenhle clanek musela

vyplodit nejaka hodne ublizena femina

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
smazan_20140613 20. 07. 2010 14:32

Re: tak tenhle clanek musela

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
milo 20. 07. 2010 09:39

:-D

A nebo si to prostě jen nechcete připus­tit.­..ko­likrát si mladej není schopnej zavázat tkaničku když s někým telefonuje?....Jsem žena a prostorovou orientaci nemám, přiznám to, nestydím se za to, protože vím že nejsem dokonalá, když někam jedu, zásadně s mapou...ale chtěla bych vidět chlapa, co zároveň smaží řízek, sleduje televizy, mluví do telefonu s matkou, k tomu ještě odpovídá na otázky přítelkyni a ještě stačí krájet okurku...(Hmmmm? zkuste si to a pak si povíme )....neříkám, že zvládat více věcí najednou je něco super...ale takovéhle řeči od chlapů fakt miluju....jste prostě k ničemu když máte dělat víc jak jednu věc...to je prostě holý fakt...a nejde jen o chlapi v británii, ale o všechny muže na světě....tak se s tím smiřte...ani vy nejste dokonalí i když si to pořád nesmyslně myslíte....a za to se vám musím opravdu strašně smát

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
kukuku 20. 07. 2010 10:49

Re: :-D

Možná je třeba rozdíl v tom, že chlap když telefonuje, tak i přemýšlí nad tím, co říct. Pokud by telefonoval ženským stylem "co na srdci to na jazyku", že by mu pak zbyl mozek jako řídící centrum nevytížené a použitelné pro řízení procesu zavazování tkaničky.
Já zase na rozdíl od Tebe zvládám kňafat do klávesnice PC a ještě u toho současně myslet na gramatiku - "nejde jen o chlapI v Británii".

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
ertepla 20. 07. 2010 11:23

Re: Re: :-D

Trefné, dobré, gratuluji muži, raguješ neuvěřitelně jasně a výstižně....já jako žena musím říci, že "milo" to v příspěvku se smíchem přehání, protože i my ženy jsme k popukání v některých činnostech.
je třeba ten rozdílmei Ž a M brát s chladnou hlavou, na tom nic nezměníme. Je to geneticky zakodované.
Ty tkaničky nejsou pravým příkladem řešení více úkolů - je to jeden úkol, ale složitější. Moc kecat a řešit tchyni na telefonu by se asi nedalo, viď.... ty kabely jsou něco jako pro ženu uvařit polévku a další. Rozhodně bych je já pragmatická motat nechtěla a šla bych za tebou KUKUKU....

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat
kukuku 20. 07. 2010 12:04

Re: Re: Re: :-D

Není problém. Erteple mi zrovna docházejí.

Ohodnoťte přispěvek:
reagovat