Rakovinu považovala za obezitu! S nádory velikosti grapefruitu přežila jen zázrakem

Dokud April Moss nevěděla, že jde o nádory, mylsela si že tlousttne • Foto: profimedia.cz
30. dubna 2012 | 05:00

Znenadání jí začalo růst břicho. Myslela, že jen přibírá a tak nasadila dietu. Za „tloušťkou“ April Moss (19) však byly obrovské nádory na vaječníku.

Dva útvary velikosti grapefruitu, takové nádory vyoperovaly mladé studence z jejích ženských orgánů. Tento vzácný druh rakoviny je velmi nebezpečný, tak může být ráda, že ji odhalila včas.

„Jsem šťastná, že jsem nemoc podchytila. Vlastně jsem mohla zajít k lékaři ještě dřív, ale člověk to netuší. Mohu být ráda, že se mnou vše šťastně dopadlo,“ usmívá se April.

„Nevím, jestli jsem mohla udělat něco víc pro prevenci, aby mě nemoc vůbec nepostihla, ani jak dlouho jsem nádory v těle měla. Tato zkušenost mě však poučila, že stát se může cokoliv. Můj život nyní získal úplně jiný rozměr,“ doplňuje.

Problémy měla rok: Byla jsem idiot

April přiznává, že mírné zdravotní komplikace měla přibližně rok, než se rozhodla nechat vyšetřit. Cítila se často „nafouknutá“ a motala se jí hlava. Když její břicho začalo stále více tvrdnout, bez toho, aby cvičila, zašla raději k lékaři.

„Když se na svůj stav podívám zpětně, cítím se jako idiot, že jsem nepochopila hned, že něco vážně není v pořádku. Právě jsem ale nastoupila na školu a v mém životě se děla spousta dalších věcí, tak jsem to vše přikládala stresu,“ podotýká s tím, že nechce vyznít jako hypochondr, ale že člověk by měl dbát o své zdraví a bezpečí.

Operovali ji těsně před 20. narozeninami

Velké tumory na vaječníku jí objevili loni v březnu. „když o nich mluvili, zaznělo i slovo „hrouda“. Byly velké jako grapefruity. Když si to představíte, je to neuvěřitelné,“ objasňuje April. Operaci prodělala jen dva týdny před dvacátými narozeninami.

Museli jí zcela odstranit levý vaječník a nádory ve velikosti dvou grapefruitů. Jde o druh rakoviny vaječníků, která napadá děti a mladistvé ženy a přestože velmi vzácně, je o to víc nebezpečná.

April však měla neuvěřitelní štěstí. Nejen že i zvládla operaci včas, navíc se u ní neprokázalo žádné další podezřelé rakovinové bujení, a proto nemusela nakonec prodělat ani chemoterapii.

Autor: INT, bak
Diskuse ke článku
.
Další články z kategorie

Trpíte na opary? Víme, jak se jich rychle zbavit

Trpíte na opary? Víme, jak se jich rychle zbavit

Nepříjemný puchýř na rtu sice není nic vážného, ale dokáže nás pěkně potrápit. Hyzdí naši tvář, svědí a bolí. Trpí na ně každý šestý člověk a nikdy … celý článek

Největší mýty o kocovině: Je jedno, v jakém pořadí pijete. A káva vám nepomůže

Největší mýty o kocovině: Je jedno, v jakém pořadí pijete. A káva vám nepomůže

Jestliže patříte mezi ty, kteří si rádi čas od času přihnou, pak určitě znáte, co to znamená mít kocovinu. Určitě jste už někdy prožili tu krušnou … celý článek

8 věcí, které nevíte o ženském cyklu: Kdy máme chuť na sex a kdy jsme nejkrásnější?

8 věcí, které nevíte o ženském cyklu: Kdy máme chuť na sex a kdy jsme nejkrásnější?

Menstruace je za trest. Alespoň mnoho žen si to myslí. Je to vždycky otravné období, kdy se cítíme nafouklé, chutě na sladké nezkrotíme ani tou největší … celý článek

DesktopMobile