Čtyři měsíce po svatbě zemřela na rakovinu. Milující muž ji fotil do poslední chvíle

13. listopadu 2017 | 12:00

Život umí být někdy pořádně krutý. Jak jinak si vysvětlit, že Jennifer Merendino zemřela pouhé čtyři měsíce poté, co si vzala muže svých snů. I když s rakovinou bojovala statečně, nakonec nad zákeřnou nemocí nevyhrála. Její milující manžel ji ale stál po boku až do konce a jejich krátkou životní cestu zdokumentoval.

"Snažil jsem se dát rakovině lidskou tvář prostřednictvím mé milované ženy. Ukázat bolest, strach, smutek a osamělost, které Jen čelila. Ze všeho nejdůležitější ale je, že fotky ukazují naši lásku," svěřil se Angelo Merendino na webu, který věnoval své ženě.

Neuvěřitelný fotopříběh monitoruje Jennin těžký boj se zákeřnou nemocí. Od prvních okamžiků po diagnóze, přes první chemoterapii, ztrátu vlasů, až po její smrt. Nechybí ani záběr na odjíždějící pohřební vůz a náhrobek na hřbitově. Dojemná kolekce černobílých snímků, která původně vznikala jen pro oči rodiny a blízkých přátel, nakonec posloužila dobré věci. Angelo se rozhodl seznámit jejich prostřednictvím širokou veřejnost s nelehkým osudem své ženy.

Na její počest založil web, na nějž sérii fotek včetně příběhu umístil. Podle něj si tak lidé budou moci stále připomínat, jak těžké je dívat se každý den smrti do tváře. Jak těžké je bojovat s bolestmi, únavou, nevolností, nechutenstvím, ale i nepochopením okolí.

"Když jsem Jennifer spatřil, okamžitě jsem věděl, že je to ta pravá. O šest měsíců později jsem ji v naší oblíbeném italské restauraci na kolenou požádal o ruku. Neuběhl ani rok a vzali jsme se v Central Parku, obklopeni rodinou a přáteli. Později té noci jsme tančili náš první tanec jako manžel a manželka...

O pět měsíců později Jen diagnostikovali rakovinu prsu. Vzpomínám si přesně na ten okamžik... Jenin tón hlasu a otupělý pocit, který mě obklopil. Ten pocit mě už nikdy neopustil. Nikdy nezapomenu, jak jsme se dívali jeden druhému do očí, drželi se za ruce a říkali si: Jsme spolu, a spolu to zvládneme...," vzpomíná Angelo na webu.

DesktopMobile