Jaká by byla Diana tchyně? Milovala by Kate, nebo by na ni žárlila?

24. července 2016 | 06:00

Princ William v jednom z rozhovorů řekl, jak moc ho mrzí, že jeho matka – princezna Diana – nikdy nebude mít možnost poznat jeho báječnou manželku Kate. Jak ale všichni víme, vztahy tchyní se snachami nebývají procházkou růžovým sadem. Jak by se asi této role zhostila Diana?

Stejně jako Velká Británie zbožňovala Dianu, tak miluje nyní vévodkyni Kate. Je proč. Její cesta až na pozici manželky následníka britského trůnu totiž nepřipomíná nic jiného než pohádku o Popelce.

Není pochyb, že by Diana Kate milovala. Když už pro nic jiného, tak jen kvůli tomu, že s princem Williamem tvoří opravdu dokonalý pár a zjevně jsou šťastní. Právě láska a zamilovanost jsou to, na co si Diana vždy potrpěla a čeho se jí od prince Charlese příliš nedostávalo. Jistě by byla také unesena ze svých dvou vnoučat, které Kate vychovává ve stejném duchu, jako Diana vychovávala Williama a Harryho.

Ostatně Kate moc dobře ví, že jít v Dianiných šlépějích je to nejlepší, co pro svou popularitu a pro oblíbenost královské rodiny mezi lidmi může udělat. Na rozdíl od Diany ale nemá její ohnivou povahu a chová se opravdu jako rozená princezna. Vždy dokonale upravená, vždy s perfektním úsměvem a vždy přesně taková, jak to od ní svět očekává.

Proto ji nemilují jen lidé, ale také princ Charles a královna Alžběta – a právě to by mohlo být zřejmě tou jedinou věcí, kvůli které by na ni Diana mohla žárlit. Rozhodně bychom vždy láskyplnou Dianu nepodezírali z toho, že by jí vadilo, že o 20 let mladší Kate na sebe přitahuje větší pozornost médií, ostatně Diana si na média nikdy nepotrpěla. Naopak se snažila vyhýbat se jim, jak to jen šlo.

Pravdou ale je, že samotní členové královské rodiny Dianu nikdy nemilovali tak, jako milují Kate, a mnoho věcí jí vytýkali. Těžko říct, jak snadno by se s touto skutečností smířila samotná Diana, jak moc by ji mrzelo, že zatímco ona se ve svém manželství cítila nemilovaná, William Kate v podstatě nosí na rukou.

Úloha matek v tomto není snadná – každá si pro svého syna přeje tu nejlepší manželku, ale když on si ji potom najde, je těžké se smířit s tím, že už pro své milované dítě nejste tou nejlepší ženou na světě vy a že vás "nahradila" mladší, krásnější a možná i dokonalejší bytost, než jste vy sama.

Přesto se dá předpokládat, že podle toho, jak Diana své syny vychovala, dokázala by je v dospělosti i "vypustit do světa" a místo zlé tchyně by s chutí nastoupila do role milující a rozmazlující babičky. Škoda, že už se to nikdy nedozvíme.

Fotomontáž princezny Diany sklánějící se nad malou Charlotte na jejích křtinách.
Fotomontáž princezny Diany sklánějící se nad malou Charlotte na jejích křtinách.

Diskuse ke článku
.
DesktopMobile