100 let spodního prádla: Co nosily pod oblečením naše babičky?

720p 480p 360p 240p
Jak se změnilo spodní prádlo během sto let?
VIDEO: youtube.com/mode.com
19. května 2017 | 06:00

Přemýšlela jste někdy nad tím, jak vypadalo spodní prádlo, které nosíte denně, před sto lety? Žádné průhledné krajkové podprsenky ani svůdná tanga rozhodně neexistovaly. Co vlastně naše babičky tehdy nosily? A jak se v průběhu desítek let spodní prádlo změnilo?

Při pohledu na spodní prádlo, které ženy nosily na počátku 20. století, se vám možná vybaví overaly, které jsou na jaře a v létě velkým hitem. O pár let později se neatraktivní spodní prádlo s nohavicemi až ke kolenům přeměnilo v romantickou košilku. Podobné mnohé z nás dnes nosí na spaní. Odhalení pupíku na sebe nenechalo dlouho čekat. Už v roce 1935 bylo spodní prádlo oddělené. Podprsenka byla většinou saténová, samozřejmě bez vycpávek, a kalhotky velmi často zdobila sukýnka. O deset let později bylo zcela běžné nosit pod oblečením tvarující body.

V 60. letech už bylo běžné spodní prádlo velmi podobné tomu, jaké se nosí dnes. Podprsenky měly vycpávky a krajku, kalhotky měly vysoký pas a velmi často zvířecí nebo jiný potisk. Kdy se součástí spodního prádla staly podvazky a co podle tvůrců videa nejvíce frčí teď?

Podívejte se na video:

720p 480p 360p 240p
Jak se změnilo spodní prádlo během sto let? • VIDEO: 

Od 15. 5. do 11. 6. pro vás budeme připravovat články a videa, které vám poradí, jak vybrat tu nejlepší podprsenku. O víkendu 9.-11. 6. se pak můžete těšit na skvělou nákupní akci se slevou až 25 % a dárkem od Dermacol!
Správná velikost podprsenky
DesktopMobile