Módní chyby: Vyhněte se věcem, které vás dělají zbytečně starší!

 • 3. května 2017 | 06:00

  Štve vás, že vám každý tipuje vyšší věk, přestože na něj nevypadáte? Možná je jen chyba ve výběru vašeho oblečení. Důležitý je výběr barvy, střihu, ale i materiálu. Takový tvíd vám přidá i 10 let života. Kterým kouskům se vyhnout, pokud chcete omládnout?

 • Tvídové oblečení

  Tvídové oblečení v nás jen od pohledu evokuje starou dobu. Pokud chcete mít nějaký tvíd v šatníku, laďte ho pouze s moderními věcmi: třeba tvídové sako s roztrhanými džíny. Obloukem se vyhněte tvídovým oblekům.

  Podívejte se na video, jak si vybrat džíny podle postavy:

  720p 480p 360p 240p
  Džíny podle postavy: Které vám padnou, když máte větší břicho, zadek nebo boky? • VIDEO: 

 • Nevhodně zvolené barvy

  V některých barvách může jedna žena vypadat úchvatně a v těch samých může druhá žena působit unaveně a nemocně. Pokud si kupujete nové oblečení, je lepší jít do obchodu s někým, kdo vám řekne, jestli vám barva sluší. Světlo v kabinkách totiž často barvy oblečení i pleti zkresluje.

  Co způsobuje stárnutí těla a jak ho zpomalit? Čtěte na mojezdraví.cz.

 • Příliš upjatě

  Co vám zaručeně přidá roky, je kancelářské oblečení. Sako, společenské kalhoty a košile. Zejména pak v šedých, hnědých a tmavě modrých barvách. Samy o sobě jsou tyto kousky v pořádku, je ale lepší je ladit s modernějšími věcmi nebo je alespoň nevolit v takto tmavých barvách. Vyzkoušejte třeba svítivě žlutý kostýmek.

 • Věci nevhodné k vlastnímu věku

  Přestaňte si půjčovat oblečení a doplňky od své náctileté dcery. To, co sedí jí, určitě nebude sedět vám – kvůli věkovému rozdílu. Ve věcech pro náctiletou budete vypadat spíš směšně a věřte tomu, že roky vám neuberou, právě naopak.

 • Příliš pohodlná obuv

  Abyste byly v pohodlí a zároveň stylové, nemusíte běhat celý den na podpatcích. V obchodech je mnoho pohodlných, ale zároveň krásných a mladistvých bot. Pokud to není nutné, vyhněte se obuvi, která je určena pro starší ročníky, jako jsou třeba ortopedická obuv nebo boty na úzkém a malém podpatku. Zaměřte se na modernější boty, jako jsou tenisky, oxfordky nebo espadrilky.

  Podívejte se na trendy obuv, kterou právě naleznete v obchodech:

  720p 480p 360p 240p
  Styl od A do Z: Trendy boty na jaro! Metalické barvy, semiš i květinové potisky • VIDEO: 

 • Špatný výběr účesu

  Neupravené vlasy se špatně zvoleným střihem, vlasy zničené nebo příliš dlouhé. To jsou chyby, kterým by se měla každá z nás vyhnout. Dlouhé vlasy jsou sice krásné, ale která z nás má čas každé ráno si je dokonale upravit? Nebojte se zvolit modernější kratší sestřih.

 • Chyba v líčení

  Příliš silná a černá linka na očích je zbytečná. Oči se kvůli ní opticky zmenší a žena vypadá unaveně. Pokud se bez oční linky neobejdete, raději zvolte šedou, hnědou nebo tmavě modrou linku.

Autor: Markéta Tošnarová
Diskuse ke článku
.
DesktopMobile