Test sprejů na plážové vlny: Tyto fungují na různých typech vlasů

 • description
  description
  description
  description
  13. července 2017 | 06:00

  Toužíte po ledabylých vlnách, které vám ve vlasech vytvoří vítr u moře? Pokud máte od přírody zvlněné vlasy, stylingové spreje se solí budou pro vaše vlasy to pravé. Ale i z jemných vlasů rovných jako hřebíky můžete vytvořit vlnobití. Jen najít ten správný produkt. A s tím vám pomůžeme, protože jsme produkty vyzkoušely na různé druhy vlasů!

 • Stylingový sprej Aussie Micracle Beach Waves, 149 Kč (150 ml)

  Irena, editorka Ženy.cz

  Tenhle přípravek měl na mé vlasy nejpodobnější účinky jako mořská voda. Po nanesení je zvlnil a efekt vydržel dlouho, v podstatě až do prvního rozčesání. To je pak obtížné, protože sůl prostě na vlasech zůstává a rozčesané pak připomínají něco jako ovčí vlnu. Na druhou stranu – stačilo je zase navlhčit a začaly se opět shlukovat do pramínků. Ausiie nádherně voní po soli a opalovacím krému a připomíná opravdové moře. Fungoval lépe na kratších vlasech (když jsem měla mikádo přibližně po ramena). Na delších už vlasy nejsou tolik kudrnaté, spíše jemně zvlněné. Na ruce, kterou jsem upravovala vlasy, moc nelepil.

  Známka jako ve škole: 1

 • Stylingový sprej Tony&Guy Casual Sea Salt Texturising Spray, 103 Kč (200 ml)

  Irena, editorka Ženy.cz

  Přípravek od Tony and Guy mne překvapil, že dokázal i na poměrně dlouhých vlasech udělat lokny. Stačilo opravdu jen nastříkat a vlasy se přirozeně shlukly do vlnitých pramínků a přitom se navzájem k sobě nelepily. Ještě lepší bylo, když jsem potom trochu zmokla, efekt nakroucení se znásobil. Od té chvíle jsem vždycky po použití tohoto přípravku sáhla ještě po rosítku na květiny a efekt byl dokonalý. Vůně trochu silnější, ale příjemná. Lokny vydržely celý den. Večer ovšem vlny nerozčešete, respektive pokud ano, získáte na hlavě ovčí vlnu, to je ale normální efekt slané vody. Trochu mne nevyhovovalo rozstřikování – ocenila bych, kdyby se přípravek při zmáčknutí pumpičky více rozprostřel a „rosil“ a člověk by ho tak nanesl rovnoměrněji.

  Známka jako ve škole: 1-

  Lucie, redaktorka kosmetiky

  Sprej od této značky pro mě byla premiéra, co se týče plážových vln. Byla jsme ale více než příjemně překvapena. Nic nedodalo mým klouzavým vlasům objem a texturu jako tento sprej. I když jsem si vlasy stáhla na půl dne do culíku, po rozpuštění pořád měly objem!

  Známka jako ve škole: 1 

 • Stylingový ochranný sprej Dermacol Beach Style Hair Spray, 149 Kč (150 ml)

  Andrea, redaktorka Ženy.cz

  Bez spreje s obsahem soli si už ani nedokážu představit léto. Tento jsem vyzkoušela poprvé a jsem až na malou drobnost velmi spokojená. Výsledný efekt plážových vln byl skvělý i bez použití difuzéru. Vlasy po nastříkání spreje jsem jen pomačkala rukama a bylo hotovo. Oceňuji, že krásně voní, a také to, že zároveň funguje jako ochrana před slunečními paprsky. Jedinou nevýhodou je, že trochu lepí. Rozhodně si potom musíte důkladně umýt ruce a občas lehce rozčesat i nějaký ten slepený pramínek.

  Známka jako ve škole: 2

  Lucie, redaktorka kosmetiky

  Z novinky od Dermacolu jsem nadšená! Docílit u mých dlouhých vlasů objemu není vždy lehké, mají tendenci spíš plihnout, hlavně u hlavy. Pokud do nich ale nastříkám tento sprej, ke kořínkům i do konečků, jsou celkově objemnější a lépe drží. Je to prostě zázrak! Prominu mu i to, že vlasy malinko slepí a sprej není tak jemný, jak bych si představovala. Ještě se mi líbí také to, že sprej chrání vlasy před sluníčkem, a to se hodí zejména u moře, kdy vlasy dostávají pořádně zabrat. 

  Známka jako ve škole: 1

  Radka, editorka Supermámy.cz 

  Mám přirozeně vlnité vlasy a líbí se mi, když jsou na nich oddělené vlny á la ty plážové, čehož není vůbec snadné dosáhnout, a proto už v tomto ohledu nemívám přehnaná očekávání. Tento výrobek u mě celkem uspěl, i když efekt nebyl tak velký, jak jsem doufala – když jsem ho nastříkala podle návodu na mokré vlasy, po uschnutí to s vlnami nebyla žádná velká sláva. Lepší to bylo, když jsem občas výrobek nastříkala do suchých vlasů, ale ke konci dne byly tak jako tak splihlé. Plusem je ochrana proti UVA/UVB záření.

  Známka jako ve škole: 2

 • Slaný sprej Matrix Mess Maker, 240 Kč (200 ml)

  Maruška, redaktorka Ženy.cz

  Vlastně ani nevím, jestli mi náleží sprej hodnotit. Mám hodně silné a dlouhé vlasy a nadrží mi na nich lautr nic. Nicméně říkala jsem si, jak by na těch vlasech do pasu plážové vlny vypadaly krásně – ostatně znám to, když jsem u moře a vlasy od soli mi uschnou smotané do drdolu. Jenže v případě spreje se bohužel velký zázrak nekoná. Po aplikaci vypadají vlasy spíše rozcuchaně, nepomáhá ani, když sprej použiji na mokré vlasy a poté vyfoukám. Jako vlny to vypadá do prvního pohození hlavou, pak je efekt spíše jako kdybych zapomněla na hřeben, a tak to zase raději rozčešu. Nedávám to ale za vinu spreji, nýbrž svým proklatě kvalitním vlasům, které odmítají nadvládu jakéhokoliv kosmetického přípravku. Když už nic jiného, tak alespoň krásně voní!

  Známka jako ve škole: 3

  Irena, editorka Ženy.cz

  U Matrtixu mi vyhovoval rozprašovač. Zmáčkla jsem pumpičku a skoro na polovinu hlavy se snesla jemná slaná mlha. Vlasy se tak daly hodně rychle a rovnoměrně „prosolit“. V mém případě bylo výsledkem mohutné a přirozené nabytí objemu. Vlasy byly vlnité, vzdušné a bohaté. Přípravek se během dne z vlasů přirozeně vytrácel, takže když jsem je večer česala, neměla jsem pocit, že hrabu trávu nebo že je musím okamžitě umýt. Vůně je hodně jemňounká.

  Známka jako ve škole: 1

 • Sprej na vlasy Sea Spray LUSH, 495 Kč (100 ml)

  Brigita, editorka

  Mám super jemné a super rovné vlasy, takže každou možnost, jak by se mohly alespoň trošku zvlnit, uvítám. Sprej se solí od LUSH mě standardně jako žádný z jejich produktů nezklamal. Nastříkáte ho do vysušených vlasů, "pomačkáte" rukou ledabylé vlny a je hotovo. Přestože neobsahuje žádnou chemii, tak fixuje jako ďas, takže to s ním rozhodně nepřehánějte. Také díky tomu vydrží nedbalé vlnky celý den. Naprostou spokojenost kazí jen skutečnost, že za 100 ml zaplatíte 500 korun. I když sprej vydrží opravdu dlouho, ocenila bych menší balení, protože takhle je cena opravdu vysoká.

  Známka jako ve škole: 1

 • Stylingový sprej Redken Beach Envy Volume, 450 Kč (125 ml)

  Kateřina, editorka Mojezdraví.cz

  Sprej na plážové vlny na moje dlouhé vlasy fungoval překvapivě dobře. Stačilo krátké prohrábnutí vlasů a vlny vydržely až do večera. Neměla jsem nepříjemný pocit ze slepených vlasů, ani mi vlasy nepřišly těžké. Pravda je, že se mi vlasy přirozeně trochu vlní, takže nemůžu posoudit, jak by fungoval sprej na těžší a rovné vlasy. Za mě ale dávám za jedna, protože jsme nenašla žádnou chybu. 

  Známka jako ve škole: 1

  Irena, editorka Ženy.cz

  V porovnání s ostatními pro mne nejslabší výrobek. V první řadě – není slaný. Což možná někomu zase až tak nevadí, pro mne to je ale jedna z věcí, proč mám přípravky na plážové vlny ráda. Vlasy se mi po nastříkání lepily a ruku jsem měla ulepenou také. Pokud člověk použil difuzér, dal se vymodelovat hezký účes, který vydržel opravdu dlouho. Osobně mám ale jiné favority.

  Známka jako ve škole: 3

   


   

   

Autor: luh
Diskuse ke článku
.
DesktopMobile