Velký test řasenek v ceně od 250 do 450 korun: Která je nejlepší?

 • description
  description
  description
  description
  23. února 2017 | 06:00

  Najít správnou řasenku je umění i věda zároveň. Ta, která sedí vaší kamarádce, může být pro vaše řasy totiž hotová pohroma, a naopak. Navíc je na trhu obrovské množství produktů: od těch, které stojí pár desítek korun, až po ty, za které zaplatíte více než tisícovku. My jsme se proto rozhodly otestovat zlatou střední cestu: deset řasenek v cenovém rozmezí 250 až 450 korun. Jak jsme s nimi byly spokojené?

 • theBalm Mad Lash, 449 Kč

  Mám husté, ale krátké řasy, takže jsem zvyklá kupovat si dražší řasenky, proto jsem byla zvědavá, jak mi sedne tato. Kartáček má skvělý tvar, který řasy prodlouží a natočí a přitom nenabírá příliš barvy, takže nemusíte mít strach, že by vám řasy slepil. Řasenka drží, neotiskuje se ani nerozmazává, ale přitom jde snadno odlíčit a nevysychá. Jako bonus má nádherné balení. Jsem opravdu nadšená.

  Známka jako ve škole: 1

 • Alcina Wonder Volume, 375 Kč

  Řasenky zvětšující objem řas se mi líbí, ale zároveň se jich trochu bojím, protože některé z nich řasy zahustí a prodlouží za cenu slepení a drobivé černé hmoty padající do očí. Při pohledu na drobný kartáček bylo jasné, že tady to snad nehrozí, protože s touhle řasenkou se dá pracovat jemně a nehrozí, že si toho na řasy nanesu příliš mnoho. Bohužel, nakonec se mi toho na řasy podařilo nanést spíše málo, takže řasy byly pěkné a intenzivně černé, ale objem se nijak extra nezvětšil. Proto známku o bod snižuju, nicméně chválím za to, že perfektně držela celý den a přitom šla dobře odlíčit. 

  Známka jako ve škole: 2

 • Artdeco Volume Supreme, 449 Kč

  Perfektní řasenka, které nemám absolutně co vytknout. Kartáček je silikonový a řasy jsou po nanesení řasenky pěkně jednotlivě pročesány a zvýrazněny. Díky tomu, že jsou jednotlivě odděleny jedna od druhé, je efekt velice přirozený, ale přitom řasenka řasy výrazně prodlouží.  Vydrží celý den.

  Známka jako ve škole: 1

 • Bourjois Twist up the Volume, 349 Kč

  Novinka od firmy Bourjois je něco, co jsem po otevření musela všem ukázat. Má totiž variabilní, silikonový kartáček – pouhým otočením víčka se tak můžete rozhodnout, jestli chcete řasy prodloužit, nebo jim dodat objem, a podle toho se hustota štětinek na kartáčku změní. No, podle mě se jedná spíš o marketingový tah, protože já na svých řasách žádný rozdíl neviděla. Každopádně řasenka se nerozmazává, nenanáší příliš mnoho barvy a řasy neslepuje. U řasenky v této cenové kategorii ale očekávám, že mi udělá řasy víc "sexy", což se bohužel nedělo. Spíš je jen hezky zvýraznila.

  Známka jako ve škole: 3

  Vyzkoušeno před kamerou: Revoluční otočná řasenka, doopravdy funguje? • VIDEO: 

 • Dermacol Angelash Mascara, 249 Kč

  Tato řasenka mě nezaujala svým obalem, a už vůbec ne kartáčkem, který vypadal, jako by ho někdo přede mnou už používal. Ale vyplatilo se neřídit se prvním dojmem! Řasenka i kartáček mi opravdu vyhovovaly. Jen během dne se mi trošičku začala řasenka drolit, a když jsem řasy znovu přetřela, trošku se mi slepily. Jinak jsem ale byla spokojená.

  Známka jako ve škole: 2

 • Douglas Make-up Kiss and Curl, 399 Kč

  Už dlouho jsem nemohla najít řasenku, která by mi po všech směrech vyhovovala. Tato mě příliš nepřesvědčila svým žlutým obalem, ale hned po prvním nanesení jsem byla nadšená. Vůbec řasy neslepuje, nádherně je prodlužuje a po celém dnu se vůbec nedrolí. Jsem maximálně spokojená opravdu ve všech směrech. Dokonce už jsem si zvykla i na křiklavě žlutý obal.

  Známka jako ve škole: 1

 • Inglot, pro objem a délku řas, 350 Kč

  Obecně mám se značkou Inglot velmi dobré zkušenosti a ani tahle řasenka nebyla výjimkou. Sice z vás neudělá mrkací panenku, ale cena řasenky naprosto odpovídá její kvalitě. Štěteček nabírá ideální množství barvy, aby řasy zvýraznil, ale neslepil. Navíc je tenký, takže se s ním dostanete i k řasám u vnitřního koutku oka. Neslepuje, nerozmazává se, nedrolí se. Prostě ideální.

  Známka jako ve škole: 1

 • Lavera Butterfly Effect, 359 Kč

  Lavera slibuje, že prodlouží, natočí a dodá objem. Což je přesně to, co mé krátké a řídké řasy potřebují, takže jsem byla zvědavá, jak splní to, co slibuje. A byla jsem příjemně překvapená. Se silikonovým kartáčkem s dlouhými štětinkami se dobře pracuje. Opravdu dosáhnete i na tu nejmenší řasu, všechny obalí dostatečným množstvím barvy, a tím jim dodá objem, zároveň je neslepí. Řasenka příjemně voní takovou tou typicky „laverovskou“ vůní. Jestli za to může přírodní složení, nevím, každopádně nepálí. Odličuje se také dobře, takže vlastně není nic, co bych jí vytkla. Možná jen to, že mizí trochu rychleji, než jsem u jiných zvyklá.

  Známka jako ve škole: 1

 • Mary Kay, řasenka Ultimate, 390 Kč

  Řasenka má optimální štěteček. Ne moc velký, se kterým nikdy neumím pořádně manipulovat, ale současně není potřeba s ním řasy přetahovat donekonečna a dostanete se opravdu ke všem řasám. Řasenka se nanáší dobře, řasy pěkně zhoustnou, ale přijde mi, že se během dne ztratí a bylo by třeba ji znovu natřít, aby byl efekt opět na jedničku. Což mě u řasenky v této cenové kategorii opravdu zaskočilo.

  Známka jako ve škole: 2

 • Yves Rocher, extra prodlužující, 399 Kč

  Na první pohled vás zarazí kartáček. Je v podstatě téměř neexistující. Řasenka se nanáší pomocí tenkého jakoby hřebínku, ale jednotlivé zoubky jsou úplně miniaturní. Pokud máte ráda efekt zhuštění řas, pak tohle není ta pravá pro vás. Jestliže máte husté řasy sama o sobě a chcete je opticky prodloužit, potom budete spokojená. Jen pozor při nanášení, několikrát jsem se šťouchla do oka, než jsem si na atypický kartáček zvykla.

  Známka jako ve škole: 2

Diskuse ke článku
.
DesktopMobile