Jak si udržet letní opálení? Dejte si lososa a sprchujte se v oleji!

 • description
  description
  description
  description
  26. srpna 2014 | 06:00

  Na týdenní dovolené u moře jste se poctivě mazala, potila na sluníčku a za odměnu si do Čech přivezla nádherné bronzové opálení, jenomže jak se o něj teď starat, aby vám vydrželo co nejdéle? Vyzkoušejte tyto kosmetické tipy a triky a chlubte se čokoládovou kůží i při shánění vánočních dárků.

 • Nepřehánějte to s peelingem

   

  Opálení není vlastně nic jiného, než vyšší produkce pigmentu ve svrchní vrstvě vaší pokožky, která vzniká díky působení slunečního záření. Tato svrchní vrstva se ale zhruba každé dva týdny obnovuje a jak dobře víte, je potřeba odstraňovat její odumřelé buňky, aby byla zdravá, zářivá a měla schopnost absorbovat všechny přípravky, které na ni nanesete.

  L´Occitane Revitalizační cukrový peeling AROMACHOLOGIE, 895 Kč, koupíte na www.loccitane.cz nebo v prodejnách L´Occitane.jpg
  L´Occitane Revitalizační cukrový peeling AROMACHOLOGIE, 895 Kč, koupíte na www.loccitane.cz nebo v prodejnách L´Occitane.jpg

   

  Problém ale je, že společně s odumřelými kožními buňkami odstraňujete také těžce vydobyté opálení. Po létě proto šetřete s tělovým peelingem a namísto jednou týdně si ho dopřejte jen jednou za měsíc. Navíc se snažte vydržet alespoň pár týdnů od slunění, než se na peeling vrhnete a vybírejte si takové, které jsou na přírodním solném, či cukrovém základě a jsou tak k pokožce šetrnější.

 • Pijte, pijte a zase pijte

   

  ...
  Možná už vás obtěžuje pořád poslouchat, že musíte vypít alespoň 3l čisté vody denně, aby vaše pokožka byla pružná a bez vrásek a vaše postava štíhlá. Litujeme, ale i pro dlouhotrvající opálení je nutné dodržovat pitný režim.

   

  Když jste dehydrovaná, je vysušená i vaše pokožka a začíná se v šupinkách odlupovat, s čímž samozřejmě mizí i vaše perfektní opálení. Abyste tomu zabránila, musíte ji hydratovat. A to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Tím víc, pokud se pohybujete na sluníčku nebo máte nadměrnou fyzickou zátěž.

 • Hydratujte se i zvenčí

   

  Nivea Mléko po opalování do sprchy, 185 Kč, koupíte v síti drogerií
  Nivea Mléko po opalování do sprchy, 185 Kč, koupíte v síti drogerií
  A stejně jako musíte pokožce dodat vodu zevnitř, je důležité jí věnovat také dostatečnou péči zvnějšku. Pokud jste zvyklá mazat se jednou denně, přitvrďte. Po létě je ideální pokožku promazávat ráno i večer, a to nejlépe lehkými tělovými gely, mléky nebo emulzemi, které jsou hodně hydratační. Tělová másla raději odložte na zimu.

   

  I když klasické tělové mléko dokáže vaši pokožku udržet svěží a pružnou, takže nemá tendenci se přesušovat a loupat, zkuste je alespoň jednou denně vyměnit za speciální přípravky po opalování, které obsahují složky pomáhající udržet vaše opálení co nejdéle.

 • Rozlučte se s epilací

   

  ...
  Samozřejmě to neznamená, že byste po létě musela nutně propadnout trendu chlupatých nohou, ale pokud chcete mít pokožku bronzovou co nejdéle, zapomeňte na epilaci a vezměte do ruky žiletku. Chemické peelingy a depilační krémy, které obsahují ovocné kyseliny, stejně jako depilační vosky či cukrové pasty společně s chloupky totiž odstraňují také svrchní vrstvu kůže a s ní i opálení. "Bezpečné" jsou tak pouze žiletky nebo elektrické epilátory, tedy alespoň prvních pár měsíců po létě.
 • Dejte si lososa

   

  ...
  To, jak dlouho vám opálení vydrží nezáleží pouze na tom, jak se o svoji pokožku staráte, ale také na tom, co jíte. Podle dermatologů je totiž ideální vzít si na pomoc potraviny, které v sobě obsahují zvýšené množství tyrosinu, tedy láaminokyseliny, která pomáhá při produkci melaninu, který je zodpovědný za vaše opálení.

   

  Nemusíte se přitom bát ani o zdraví, ani o svoji linii. Mezi potraviny, které tyrosin přirozeně obsahují totiž patří i losos, krůtí maso, mandle, sója, vaječné bílky nebo avokádo.

 • Vyměňte sprchový gel

   

  Lavera Krémový sprchový olej Makadamiový ořech
  Lavera Krémový sprchový olej Makadamiový ořech
  Protože to, co vaše opálení udrží skutečně nejdéle, je dostatečná hydratace, měla byste využít každé příležitosti, jak tělu dopřát dostatek vody. Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je vyměnit svůj sprchový gel za sprchový olej, který vaši pokožku umyje stejně dobře jako gel, ale současně ji zanechá vláčnou a hydratovanou. Čemu byste se pak měla úplně vyhnout jsou klasická mýdla, která naopak vysušují.

Diskuse ke článku
.
DesktopMobile