Rodina

Tyhle děti bojují s rakovinou... A vy jste jim pomohli!

Těchto 64 dětí spojuje kromě 14denního pobytu v tureckém Izmiru také onemocnění – všechny mají rakovinu

Těchto 64 dětí spojuje kromě 14denního pobytu v tureckém Izmiru také onemocnění – všechny mají rakovinu
Foto: Blesk – David Malík

Fotogalerie

6 fotografií

15. července 2012 | 06:22

Říká se, že rakovina si nevybírá... A tato fotografi e to potvrzuje. Šedesát čtyři dětí, šedesát čtyři nemocných rakovinou... Díky čtenářům Blesku a společnosti Lidl ale mohou na svůj těžký osud aspoň na chvilku zapomenout. Všechny tyto děti totiž včera odletěly na 14 dní do Turecka.

„Hlavně nezapomeňte lékárnu. Je to ta největší taška,“ ozvalo se včera v 10:30 na srazu v odletové hale pražského letiště. Není se čemu divit, ošetřovatelé museli mít s sebou všechno a pro všechny případy. Kromě dostatku léků s dětmi odletěli i dva lékaři, čtyři fyzioterapeuti a jedna zdravotní sestra. Některé děti měly s sebou dokonce rodiče. Počet lidí ve skupině se tak vyšplhal na 200.

Aby vše probíhalo v pořádku, děti jsou rozděleny do skupin po sedmi až devíti a dohlížet na ně bude vždy jeden ošetřovatel. „Rozhodně se nejedná o dovolenou, děti budou mít program, kde základem bude rehabilitace. Už takto jezdíme 14 let, “ popsala Blesku Jana Bašeová (47), vedoucí turnusu, s tím, že letos se nemocné děti vydaly do tureckého Izmiru do hotelu Atlantique Holiday Club. Vrátit by se měly 27. července. „Podle toho, co jsem vyzvídala, tak nejvíce se těší do akvaparku, kam vyrazíme. Je zde největší tobogan v Evropě, pak mají děti také rády nakupování,“ pokračovala.

Částkou 356 250 korun přispěla dětem společnost Lidl, v rámci projektu Blesk Srdce pro děti, který organizuje deník Blesk a občanské sdružení Život dětem. „Touto částkou jsme zaplatili kompletní čtrnáctidenní pobyt sedmnácti dětem,“ řekla Blesku PR manažerka Lucie Borovičková.

Blesk Srdce pro děti

Komu chceme pomoci?

Například dětem, které trpí handicapem... Dětem, které postihla těžká nemoc či zranění... Dětem, které nemají rodinu a po něčem pro ně nedostupném obrovsky touží...

Jak můžete přispět i vy?

Pošlete jakoukoliv částku na účet 83297339/0800, pod var. symbolem 1234, či můžete přispět dárcovskou SMS ve tvaru: DMS ZIVOTDETEM na 87777 (cena dárcovské SMS činí 30Kč)

Kam psát?

Vaše dopisy popisem problémů konkrétních dětí posílejte na adresu Blesk, Komunardů 42, 170 00 Praha 7 – heslo »Srdce pro děti«. Můžete samozřejmě i mailovat na srdceprodeti@ringier.cz.

Tohle všechno dostaly nemocné děti od Blesku

Tohle všechno dostaly nemocné děti od Blesku

Rozzářené oči a hodně radosti. Tak to vypadalo včera dopoledne v pražské vinohradské nemocnici. Zástupci společnosti Lidl předali malým pacientům z…celý článek

Autor: Tereza Hořínková, lmk
Sdílej na facebooku
Horoskopy

Diskuse ke článku

.