Vynikající! Naše kolegyně zvládla Jizerskou 50! Poslední kilometry bolely, řekla v cíli

Vynikající! Naše kolegyně zvládla Jizerskou 50!  Poslední kilometry bolely, řekla v cíli
19. února  2017
 15:00

Máme velikou radost, kolegyně Maruška Šilhová z on-line redakce Blesku pro ženy doběhla ve zdraví Jizerskou 50, jeden z nejtěžších závodů v klasickém lyžování v Evropě. Před startem byla mírně nervózní a přiznala se, že včera porušila životosprávu a dopřála si skleničku vína. Na kuráž. Což vlastně vyšlo.

„Jsem nervózní, už aby to bylo. Snídala jsem podle trenérových rad ovesné vločky s ovocem a s jogurtem a krásně jsem se vyspala,“ řekla nám kolegyně těsně před startem, kterého se bála už hezkých pár dní předem.

Před startem Maruška zářila optimismem. • VIDEO: Blesk pro ženy

Ale Maruška měla slušně netrénováno na běžkách i v posilovně, hlídala si i jídelníček, takže my v redakci jsme jí věřily, že to dá. A dala!

A jaké byly její dojmy po dojezdu do cíle? „Poslední kilometry neskutečně bolely, ale jsem ráda, že to mám za sebou." Trať závodu zvládla ve skvělém čase 5 hodin a 42 minut, což znamená, že každou hodinu ujela skoro deset kilometrů.